Elektrik Çarptı Diyen Avrasya Araştırma Şirketi Sahibi Özkiraz Erdoğan ve Ak Parti 'nin Son Oy Oranını Açıkladı

Yüksek gelen elektrik faturaları ve hayat pahalılığı sonrasında AK Parti'nin son oy oranı açıklandı. Avrasya Araştırma son anket sonuçları ile partilerin ve adayların son oy oranları yüzde kaç?

Gündem 07.02.2022 - 11:45 07.02.2022 - 11:48 Gülcan Özer

Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş ve dünya genelinde patlak veren enerji krizi sonrasında 1 Ocak 2022 tarihi itibari ile geçerli olmak üzere elektrik faturalarına zam yapılmıştı. Elektrik faturası için yapılan zamma ek olarak tarife değişikliği de yapılmıştı. Tarifede 150 KW saati aşan kişilere yüzde 150'ye yakın zamlar yansıtılmıştı. 

Ocak ayında yapılan zamlar sonrasında gelmeye başlayan zamlı faturalar vatandaşın cebini yakmaya başlarken sosyal medya platformları üzerinden yapılan paylaşımlarda zamların geri alınması ve faturalara indirim yapılması talep edilmişti. Gelen yoğun tepkiler üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan son kabine toplantısının ardından tarife değişikliği için uygulanan sınırın 150 KW saatten 210 KW saate çıkartıldığını duyurmuştu. 

ELEKTRİK FATURASI ZAMLARI SONRASINDA AK PARTİ'NİN SON OY ORANI YÜZDE KAÇ?

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz sosyal medya hesabı üzerinden son anket sonuçlarını açıkladı. Özkiraz "Öyle görünüyor ki ERDOĞAN ve AKPARTİYİ elektrik faturaları fena halde çarpmış. AKP tarihinin en düşük oy oranıyla 2. parti" diyerek AK Parti'nin tarihinin en düşük oyunu olarak 2. parti konumuna düştüğünü söyledi. 

son oy oranı ak parti

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI: RECEP TAYYİP ERDOĞAN, KEMAL KILIÇDAROĞLU, EKREM İMAMOĞLU SON OY ORANLARI YÜZDE KAÇ, HANGİ ADAY ÖNDE?

Özkiraz Cumhurbaşkanlığı seçim anketi sonuçlarını da açıklayarak "İktidar saldırmaya devam ettikçe, iktidara karşı olan tüm muhtemel adaylar en yüksek oy alacak aday profillerine dönüşüyor. Yani muhalefetin muhtemel adayları arasındaki makas da daralıyor, herkes tavana yaklaşıyor. ERDOĞAN 3 muhtemel rakibine karşı da çok çok gerilere düştü. Erdoğan karşısında çatı aday olmaları durumunda; Kemal Kılıçdaroğlu %55 İmamoğlu ve Yavaş %60'ları zorluyorlar." dedi. 

24-31 Ocak tarihleri arasında 26 ilde 1.860 kişi ile telefonla anket yapıldığını belirten Özkiraz anket sonuçlarında AK Parti'nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük bir oy kaybı yaşadığını söyledi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@