Elektrik fiyatlarına zam mı gelecek? Gündemi sarsan iddia "Vatandaşlarımız Hazırlık Olsun"

Elektrik fiyatlarına zam yapılacağına dair son günlerde bazı iddialar gündeme gelmişti. Bu iddialara dair en önemli açıklama ise CHP Lideri Kemal KIlıçdaroğlu tarafından yapıldı.

Gündem 24.05.2022 - 15:59 24.05.2022 - 16:01 Mustafa Karagöz

Elektrik fiyatları yaz öncesi yeniden ekonomi gündemine taşındı. Basında yer alan bazı haberlerde elektrik fiyatlarına zam yapılabileceği, fiyatların yaz öncesinde değişebileceği iddia edilmişti. Bu iddialar hükümet kanadından bir açıklama gelmemişti. Siyasilerden ilk açıklama ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. CHP Lideri partisinin grup toplantısında elektrik fiyatlarına zam yapılacağını öne sürdü. 

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NDAN ELEKTRİK FİYATLARINA ZAM AÇIKLAMASI

CHP Grup Toplantısı kapsamında bir konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu gündemin temel gündem başlıklarını sırayla ele aldı. Kılıçdaroğlu konuşmasında Türkiye'nin iyi yönetilmediğini iddia eden CHP Genel Başkanı hükümete eleştirilerde bulunarak vatandaşın derdini dinlemeyen sizin derdiniz var mı diye sormayan bir yönetim Türkiye'de var olan orunları çözemez, çözemiyor da zaten ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında ekonomik konular hakkında açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı, insanların pazara çıkamadığını söyledi. Enflasyon oranları nedeniyle gelirlerin eridiğini ifade eden Kılıçdaroğlu hükümetin projelerini eleştirdi. 

Ekonomik başlıklara dair konuşmasının devamında elektrik fiyatları hakkında bir iddiayı gündeme taşıyan CHP Genel Başkanı Kemel Kılıçdaroğlu fiyatların artacağını söyledi. Kılıçdaroğlu zamların devam edeceğini vurgulayarak "EPDK,  elektrik üreticilerine bir tavan fiyat koymuştu, 19 mayıs tarihli resmi gazetede bu tabanı yükselttiler. Tabanı yükseltilmesi demek zam gelecek demek. Temmuz veya ağustos  ayında elektriğe zam gelecek. Ya hanelere ya sanayicilere ya da ticarethanelere gelecek. veya bunlardan birine fazla diğerlerine az gelecek." açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu konuşmasını ise bütün vatandaşların hazırlıklı olması gerektiğini ve önümüzdeki süreçte elektriğe zam geleceğini ifade etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@