Elektrik İndiriminden Kimler Yararlanacak, Başvuru Nereye Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 150 KW elektrik yardımı için detaylar belli oldu. Peki, elektrik indirimi yardımı şartları neler, başvuru nereye yapılacak?

Gündem 09.01.2019 - 22:05 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 150 KW elektrik yardımı için detaylar belli oldu. Peki, elektrik indirimi yardımı şartları neler, başvuru nereye yapılacak?

Elektrik yardımı açıklaması büyük yankı uyandırdı. Devletten elektrik yardımı almak isteyen kişilerin, elektrik yardımı almak için aranılan şartları taşımaları yeterli olacak. Devletin Elektrik Yardımı İçin Kimler Başvuruda Bulunabilir?Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdesi verilen yoksula elektrik yardımı yaklaşık 2 milyon 500 bin kişiyi kapsıyor. İhtiyaç sahiplerinin 80 liralık elektrik yardımı kapsamında 150 KW saatlik elektrik faturalarının aylık ödemeleri devlet tarafından karşılanacak. Elektrik faturası yardımı için Cumhurbaşkanı Erdoğan devletten sosyal yardım alan kişileri işaret etmişti. Sosyal yardımdan kasıt yaşlılık aylığı, evde bakım aylığı ve engelli aylığı alan kişiler olurken bu da yaklaşık 2.5 milyon kişiyi kapsıyor. Yani evde bakım aylığı alan kişiler, yaşlılık aylığı alan kişiler ve engelli maaşı alan kişiler için devletin elektrik yardımı alma imkanı doğmuş oldu. Devlet özellikle de kış günlerinde artan elektrik faturalarına ortak olarak aylık geçimlerinde son derece büyük sıkıntılar yaşayan kişilere destek olmuş oldu. Dar Gelirli Ailelere Devlet El Uzatacak!16 yıllık iktidarları boyunca dar gelirli ailelere el uzattıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal devlet ilkeleri gereği bu yardımlarını sürdüreceklerini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw saate kadar elektrik tüketimlerini karşılıyoruz. 2,5 milyon hanenin aylık 80 liralık elektrik faturasını devlet ödeyecek." diyerek müjdeyi verdi. Elektrik Yardımı Başvurusu Nereye Yapılacak?Devletten elektrik yardımı almak isteyen kişiler başvurularını Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı üzerinden yapacak. Elektrik yardımı almak isteyen kişiler belediyelerde  ve kaymakamlıklarda bulunan sosyal yardım bölümlerine başvuruda bulunacak. Ancak devletin elektrik yardımı almak isteyen kişilerin mutlaka evde bakım aylığı, yaşlılık aylığı ve engelli maaşı alması gerekiyor. Bu kişiler söz konusu maaşları almak için başvuru yaptıkları yere aynı şekilde elektrik yardımı almak için başvuruda bulunacaklar. Cumhurbaşkanı Erdoğan 80 Liralık 150 KW Elektrik Yardımı Açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw saate kadar elektrik tüketimlerini karşılıyoruz. 2,5 milyon hanenin aylık 80 liralık elektrik faturasını devlet ödeyecek." diyerek müjdeyi verdi. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@