Elektronik Alışverişte Yeni Trend! Whatsapp Üzerinden Alışveriş Dönemi Başlıyor

İnternet mağazacılığının oldukça yaygın olarak kullanılmaya başlamasının ardından firmalar farklı yollara başvuruyorlar.

TEKNOLOJİ 11.02.2020 - 09:46 15.07.2021 - 00:10

İnternet mağazacılığının oldukça yaygın olarak kullanılmaya başlamasının ardından firmalar farklı yollara başvuruyorlar. Bu noktada daha önce sosyal medya ağları üzerinden satış yapan firmalar yeni trend olarak ise Whatsapp üzerinden alışveriş dönemine hazırlanıyorlar. Konuya ilişkin ilk uygulama da geldi.

İnternet mağazacılığı ile e-ticaret uygulamasının yakaladığı başarının ardından firmalar yeni yöntemler konusunda arayış içerisindeler.Bu noktada yeni fikirlere açık olan firmalar bir süredir sosyal medya üzerinden satış yaparak trendi yakaladılar. Sosyal medya ağları üzerinden yapılan satışların e-ticaret devlerine meydana okuması ile birlikte konuya ilişkin yeni bir akım başlamak üzere.WHATSAPP ÜZERİNDEN ELEKTRONİK ALIŞVERİŞLER BAŞLIYORElektronik ticaret konusunda uygulama konulan son yöntem ise whatsapp üzerinden satış. Sefamerve isimli mağaza almış olduğu kararla Whatsapp üzerinden satışlara başladı. Bu noktada atılan Mastercard tarafından da izlendi. Mastercard bu noktada yapılan ödeme seçeneklerine dair açıklamasında bu yöntemin en güvenli seçeneklerden biri olduğunu duyurdu. Sefamerve'nin kurucusu Metin Okur konuya ilikin açıklamalarında sosyal medya üzerinden yapılan satışlara değindi. Sosyal medyada özellikle İnstagram'da kadınların çok fazla ürün satışı yaptığına dikkat çeken firma sahibi bu yöntemde yaşanan sorunlara da değindi. Bu kapsamda firma olarak Whatsapp üzerinden satış işlemleri başlattıklarını ifade eden Sefamerve'nin kurucusu Metin Okur, satışların nasıl yapıldığına ilişkin şu bilgileri verdi. "Sitenin WhatsApp'ta üzerinde kayıtlı call center numarası var. Böylece şifreye gerek kalmadan giriş yapabiliyor. Chatbotlar üzerinden isteğiniz ürünü yazdığınızda önünüze geliyor. Ya da Google'da gördüğünüz bir fotoğrafı aratarak ürüne ulaşabiliyorsunuz. Adres yazmanıza da gerek yok. Adresi Google Haritalar üzerinden işaretleyip ödemeyi Masterpass üzerinden yapıyorsunuz."Whatsapp üzerinden yapılan satışlara dair yapılan bilgilendirme açıklamasında ayrıca vatandaşların kargo takibi ve diğer işlemleri de chatbot üzerinden yapabildikleri ifade edildi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@