Elinizdeki Çekleri Anında Nakite Çevirme Fırsatı İş Bankası'nda! Vadesi Gelmeyen Çekleri Nakite Çevirmek Artık Çok Kolay

İş Bankası, son dönemde yoğunluk verdiği KOBİ ve esnaf faaliyetlerine bir yenisini ekledi. Elinizdeki müşteri çeklerinizi İşCep uygulaması ile sorgulatarak vadesi gelmeden nakite çevirebiliyorsunuz.

Finans 03.10.2021 - 21:00 03.10.2021 - 21:00 Gülcan Özer

İş Bankası, KOBİ bankacılığında son dönemin parlayan yıldızlarından biri haline geldi. Çek, pos ve ticari kredi alanında önemli hizmetler sunan İş Bankası, şimdi de vadesi gelmeyen çekleri bozdurma adına yeni bir sistem geliştirdi.

Esnaf ve KOBİ statüsündeki firmalar, İşCep üzerinden karekodlu  çekleri nakite çevirip çeviremeyeceklerini sorgulayacak, olumlu sonuç alınan çeklerle ilgili bozdurma işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Vadesi Gelmeyen Çekleri Bozdurup Nakit Akışınızı Düzenleme Fırsatı

Esnafın en büyük derdi her zaman olduğu gibi nakit akışını dengelemek. Mal ve hizmet alımı, işçi giderleri, aracı ücretleri derken ödemeler alıp başını gidiyor. Sıra alacakların tahsiline gelince ise işler daha da kötüye gidiyor. Ekonomik durgunluk ve piyasa dengeleri sebebiyle alacağını her zaman nakit olarak tahsil edemeyen esnaf, zaman zaman vadeli çeklerle ödeme alabiliyor. Vadesi henüz gelmeyen çekler, esnaf ve KOBİ firmalar için büyük külfet.

İş Bankası, yeni uygulaması ile bu sorunu tamamen ortadan kaldırıyor. Uygun komisyon oranları ile elinizdeki çekleri erkenden tahsil etme şansı sunan İş Bankası, bu projeyi şimdi de İşCep uygulamasına taşıdı. ÇekCepte uygulaması sayesinde elinizdeki vadesi gelmeyen çekleri bozdurarak nakit elde edebiliyorsunuz. Bunun için İş Bankası müşterisi olup İşCep kullanmanız yeterli.

İşCep uygulamasında yer alan ÇekCepte menüsünü kullanarak karekodlu çeklerinizi sistemden sorgulatabilir, olumlu sonuçlanan başvurularınız neticesinde elinizdeki çekleri şubeye götürmek kaydıyla çek bozdurma işleminizi hemen tamamlayabilirsiniz. İş Bankası müşterisi olmayan KOBİ’ler, ÇekCepte uygulaması için diledikleri bir İş Bankası şubesinden hesap açabilirler. Üstelik İş Bankası’nın KOBİ’ler için sunduğu tek hizmet bununla da sınırlı değil.

Esnafın ihtiyacı olan birçok üründe ön saflarda yer alan İş Bankası, düşük komisyon ve uygun oranlarıyla her zaman esnafın ve KOBİ’nin yanında. İş Bankası ile işletmenizin hacmini büyütme ve firmanızı daha da geliştirme şansına sahipsiniz. ÇekCepte uygulamasına benzer KOBİ dostu uygulamalarla nakit akışınızı dengeleyebilir, ihtiyacınız olan nakdi 1 gün içerisinde karşılayabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@