Elon Musk Ve Jack Dorsey Konuştu Kripto Paralar Uçuşa Geçti!

Kripto para piyasalarında enteresan gelişmeler yaşanmaya başladı. Bitcoin öncülüğünde bazı kripto paralar ciddi oranda değer kazandı. 

Finans 21.07.2021 - 21:13 25.07.2021 - 11:25 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasaları bir süredir çöküşlerle gündem oluyordu. Hatta bu piyasanın öncü para birimi olan Bitcoin 60 bin dolar seviyesinde 30 Bin doların aşağısına kadar düşmüştü 30 Bin Dolar direncinde güçlü olan Bitcoin son iki günde 20 bin dolarlı seviyelere inmek zorunda kaldı.

BİTCOİN'E ELON MUSK VE JACK DORSEY DOPİNGİ

Bitcoin'de meydana gelen fiyat düşüşleri yeni bir kaos mu yorumlarını da beraberinde getirirken bugün akşam saatlerinde çok önemli bir gelişme yaşandı. TESLA'nın CEO'su Elon Musk ile Twitter platformunun kurucusu Jack Dorsey canlı yayınlanan Bitcoin etkinliğine katılarak açıklamalarda bulundular. 

Musk ve Dorsey tarafından Bitcoin'e gösterilen yaklaşım zaman zaman eleştiri konusu oluyordu. Bitcoin sistemin yinelenebilirlik ve merkeziyetsizlik ikilinin Bitcoin'e şüphe ile yaklaşmalarına neden oluyordu. Bu iki bir canlı yayında Bitcoin ile aralarındaki buzları erittiler. 

BİTCOİN YÜKSELİŞE GEÇTİ

İki önemli ismin Bitcoin'e yönelik hamlelerine kripto para piyasasının tepkisi hiç gecikmedi. Bitcoin değerini katlamaya başlarken bu haberin yazıldığı sırada günlük kazancını yüzde 8,35 arttırarak 32.230 dolar oldu. 

kripto para birimleri hızlı yükseldi

ETHEREUM YÜZDE 10 DEĞER KAZANDI

Bitcoin'in ardından kripto para piyasalarında en yüksek işlem hacmine sahip olan ikinci para birimi Ethereum da kazançlı çıkan paralardan birisi oldu. Ethereum son 24 saat içerisinde değerini yüzde 10,61 arttırarak 1.977 dolar seviyesine yükseldi. 

Yüksek hacimli kripto para birimlerinden olan Binance Coin değerini yüzde 9,49 arttırdı. Şu anda binance Coin 291 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Cardano'da ise artış oranı yüzde 11,34 olurken fiyatı 1,18 dolar oldu.

Değerini arttıran para birimleri arasında XRP ve Polkadot da yer aldı. XRP yüzde 7,2'lik kazançla 0,5722 dolar olurken Polkadot yüzde 14,13'lül değer kazanımı ile 12,51 dolar seviyesine yükselerek yatırımcısını kara geçirdi. 

DOGECOİN SERT YÜKSELDİ!

Elon Musk'ın göz bebeği olarak bilinen kripto para birimi Dogecoin ise son 24 saat içerisinde değerini en fazla arttıran kripto para birimlerinin başında geldi. Bir süredir düşüşlerle güç kaybeden Dogecoin son 24 saat içerisinde değerini yüzde 16,64 arttırdı. Şu anda Dogecoin 0,2018 dolardan işlem görmeye devam ediyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@