Elon Musk Yıllardır Gizlenen Bitcoin'in Kurucusunun Kim Olduğunu Açıkladı! Satoshi Nakamoto Gerçekte Kim?

Kripto para piyasalarının öncü para birimi olan Bitcoin'in yıllardır gizemini koruyan kurucusunun kim olduğunu Elon Musk açıkladı. Satoshi Nakamoto kimdir?

Elon Musk Yıllardır Gizlenen Bitcoin'in Kurucusunun Kim Olduğunu Açıkladı! Satoshi Nakamoto Gerçekte Kim?

Dünyadaki en genç finans piyasası olan kripto para piyasaları her geçen gün çok daha fazla yatırımcıya hitap etmeyi başarıyor. İşlem hacmini arttıran kripto para piyasaları yatırımcılara da yüksek kazançlar getiriyor. Bu piyasaya dair en çok merak edilen ve cevabı aranan tek soru var. Bitcoin'in kurucusu olarak bilinen Satoshi Makamoto kimdir? Bu konuda kripto para piyasalarına olan ilgisi ile tanınan dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Elon Musk çok çarpıcı bir iddiada bulunarak Satoshi Nakamoto'nun kim olduğunu açıkladı.

ELON MUSK, BİTCOİN'İN KURUCUSUNU AÇIKLADI

Elon Musk, kripto para piyasalarında sık sık manipülasyon yapan isimler arasında gösterilirken Dogecoin için özel bir ilgisi bulunuyor. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla kripto para piyasalarının dengesini şaşırtan ve destek veriği kripto para birimlerinin değer artışları sağlayan ünlü milyarder şimdi de gündeme Bitcoin'in yıllardır gizlenen kurucusunu açıklayarak geldi.

SATOSHİ NAKAMOTO KİMDİR?

Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre bugüne kadar ortaya çıkmayan, kim olduğu herhangi bir şekilde tespit edilemeyen, mahkemelere konu olmasına rağmen bulunamayan Bitcoin'in kurucusu Satoshi Nakamoto'nun gerçek kimliğini açıkladı. Elon Musk'ın açıklamasına göre Satoshi Nakamoto olarak bilinen gizemli kişi Nick Szabo. Konuya dair açıklama yapan Elon Musk, "Bitcoin'in kurucusu bana göre kripto para uzmanı Nick Szabo'dur. Kendisi inkar etse de Satoshi Nakamoto, Nick Szabo'dan başkası olamaz. Herkesten çok daha fazla Bitcoin'in arkasındaki isim olarak görülüyor." dedi.

ELON MUSK İDDİASINDA ISRARCI!

Açıklamalarını detaylandıran ve delillendiren Elon Musk, "Kripto para fikrinin geçirdiği evrime ve Bitcoin'in kuruluşundan önceki öngöörülere bakın. Bunları kim yazmış, kim gündem yapmış, kim savunucusu olmuş. O zaman neden Nick Szabo dediğimi anlarsınız." ifadelerini kullandı.

2014 YILINDA ŞÜPHELER NİCK SZABO'DA TOPLANMIŞTI

2014 yılında da Bitcoin'in kurucusu Satoshi Nakamoto'nun kim olduğuna dair büyük bir merak yaşanmıştı. Bunun için Satoshi Nakamoto'nun kullandığı finansal yazı dili ile 10 önemli kripto para uzmanının yazı dili karşılaştırılmış ve en yakın isim olarak da Nick Szabo çıkmıştı. Ancak o dönem Nick Szaboı bu iddiaları yalanlamıştı.

SONRAKİ HABER