Elon Musk Yine Rahat Durmadı, Tek Bir Resim İle Kripto Para Piyasasını Tepetaklak Etti!

Kripto para piyasasında yaptığı açıklamalar ve paylaşımlar ile büyük dalgalanmalar ve sert fiyatlamalar yaratan Elon Musk tek bir resim paylaşımı ile yine büyük yankı uyandırdı.

Finans 05.05.2022 - 15:40 05.05.2022 - 15:40 Gülcan Özer

Kripto para birimlerine paylaşımları ile yön vermeye devam eden  dünyanın en zengin insanı unvanına sahip olan Elon Musk son olarak twitter platformunu satın alması ile gündemi sallamıştı. Dün twitter hesabının resmini değiştiren Elon Musk tek bir resim ile yine kripto para piyasasında deprem etkisi yarattı. 

Twitter 'in yeni patronu olan Elon Musk yapmış olduğu profil resmi değişikliği ile Bored Ape olarak bilinen ve Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen NFT koleksiyonunun yaratıcısı olan Yuga Labs’in piyasaya sürdüğü kripto para birimi olan ApeCoin rekor yükseliş yaşadı. Musk'ın tekrar profil resmini değiştirmesi ile kripto para birimi aynı hızla değer kaybetti. 

APECOİN ÖNCE KANATLANDI, SONRA ÇAKILDI! 

Elon Musk tarafından yapılan paylaşımın ardından ApeCoin fiyatı rekor hızla dalgalandı. Daha öncede benzer hamlelere imza atan ve bu nedenle spekülatör olarak nitelendirilerek sosyal medyadan büyük tepki çeken Elon Musk bir kere daha benzer bir harekette bulundu. Resmi twitter hesabı üzerinden ored Ape Yat Kulübü isimli bir topluluğun NFT’lerinden oluşturulan bir kolajla değiştirildi. 

elon musk profil resmi

Kolaj paylaşımı sonrasında ApeCoin sadece 1 saatlik sürede yüzde 19 oranında değer kazandı. Yaşanan yükseliş daha fazla kişinin bu coine girmesine neden olurken Musk sonrasında resmi kaldırdı. Musk paylaşımı öncesinde 14,7 dolardan işlem gören coin sonrasında 17,64 dolar seviyesine fırlarken Musk'ın paylaşımını kaldırması ile yeniden 14,50 dolar seviyesine kadar çekildi. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@