Elon Musk'ın Bitcoin Varlığını Açıkladı, Piyasaya Yükselişe Geçti!

SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk, toplam Bitcoin varlığını açıkladı. Rakam dudak uçuklatırken, açıklama sonrasında piyasada hareketlilik yaşandı.

Finans 08.02.2022 - 11:07 08.02.2022 - 11:07 Büşra Uluşen

SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk, şirketinin toplan Bitcoin miktarını açıkladı. Dudak uçuklatan rakamı açıkladıktan sonra kripto para piyasası harekete geçti. 

ELON MUSK'IN BİTCOİN VARLIĞI NE KADAR?

Bitcoin ile ilgili paylaşımlarıyla piyasanın kaderini belirleyen Elon Musk, şirketinin toplam Bitcoin varlığını açıkladı. Elektronik araç devi Tesla, Amerika Birleşik Devletleri ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yaptığı bildirimde şirketin dijital varlık yatırımlarına dair bilgilendirmede bulundu. 

2021 yılının ilk çeyreğinde, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımını yaptığını kaydeden Tesla, 2021 sonu itibariyle kendisinde bulunan Bitcoin miktarının 1,99 milyar dolar olduğunu açıkladı. 

elon musk bitcoin

BİTCOİNLE ÖDEME ARACI OLARAK SEÇMİŞLERDİ

Tesla markası, geçtiğimiz dönemde Bitcoin'i ödeme aracı olarak kabul ettiklerini duyurmuş ancak daha sonra Elon Musk bir paylaşım yaparak kararı geri çekmiş ve kripto paraların ödeme aracı olarak onaylanmasının belli şartlar halinde yapılabileceğini, şu an değil ama ileride Bitcoin'in ödeme aracı olarak kabul edilebileceğini söylemişti. ,

Sosyal medya hesaplarından kripto paralara ilişkin açıklamalar yaparak piyasayı hareketlendiren Elon Musk, toplam Bitcoin varlığını açıklayınca piyasada az da olsa bi hareketlenme yaşandı. 

Öte yandan Elon Musk, 2018 yılında açılan bir dava sonucu SEC ile anlaşma yaparak paylaşacağı tweetlerin yayınlanmadan önce şirket avukatları tarafından incelenmesine izin vermişti. 

SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk'ın bu iki şirkettekiş toplam Bitcoin varlığı 1,99 milyar dolar olarak açıklandı. Musk'ın kişisel Bitcoin varlığı ise net olarak bilinmiyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@