Emekli bayram ikramiyeleri yattı mı, saat kaçta ödenecek?

Milyonlarca kişinin merakla beklediği emekli bayram ikramiyeleri yattı mı, saat kaçta ödenecek belli oldu. Emekli bayram ikramiyesi ödeme gününe ilişkin detaylar haberimizde.

Finans 27.04.2022 - 09:08 27.04.2022 - 09:08 Büşra Uluşen

Ramazan bayramına birkaç gün kala emekli vatandaşlar bayram ikramiyesi telaşına düştü. 2018 yılından bu yana Ramazan ve Kurban Bayramlarında emekli ve çeşitli aylıklardan faydalanan vatandaşlara özel olarak verilen bayram ikramiyesi için bu yıl süreç başladı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, dah önce yaptığı açıklamada emekli bayram ikramiyelerinin 27-29 Nisan tarihleri arasında ödeneceğini duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından emekli bayram ikramiyeleri yattı mı merak ediliyor.

Emekli bayram ikramiyeleri yattı mı, saat kaçta yatacak 2022?

27 Nisan Çarşamba günü itibariyle 2022 yılı emekli bayram ikramiyesi ödeme süreci başladı. Bayram ikramiyeleri sabah saatlerinden itibaren hesaplara yatırılmaya başlandı. Buna göre 4/A'lı işçi emeklileri için maaş ödeme günü 17-21 Nisan tarihleri arasında olanların ikramiyeleri 27 Nisan Çarşamba, maaş günü 22 - 26 Nisan tarihleri arasında olanların ödemeleri ise perşembe günü hesaplara yatırılacak. 

4/B'li Bağ-Kur emeklilerinin maaşları cuma günü ödenirken 4/C'li memur emeklileri için de hem bayram ikramiyeleri hem de Mayıs ayı maaşları haftanın son iş günü olan 29 Nisan Cuma günü ödenecek. 

Bayram ikramiyesi ne kadar yatacak ?

2022 yılı Ramazan bayramında ödenecek bayram ikramiyesi tutarı 1.100 TL olarak belirlendi. İkramiyeye ilişkin zam söylentileri baskın gelse de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in açıklamalarına göre bu yılki iki bayramda da ödenecek ikramiye tutarı 1.100 TL olarak belirlendi. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@