Emekli İkramiyelerine Zam Var Mı? AK Parti Son Durumu Açıkladı

Emekli ikramiyelerine 2022'de zam yapılacak mı? merak edilirken AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan açıklamalarda bulundu. Özkan ayrıca asgari ücrete ara zam konusuna dair konuştu.

Gündem 05.04.2022 - 17:22 05.04.2022 - 17:22 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Emekli vatandaşların gündeminde olan bayram ikramiyelerine düzenleme olup olmayacağı AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'a soruldu. Bu konuda bir planlama olup olmadığı bilgisini veren Özkan yöneltilen asgari ücrete zam yapılacak mı? sorusuna da kısa bir değerlendirmelerde bulundu. 

AK PARTİ'DEN EMEKLİ İKRAMİYESİ VE ASGARİ ÜCRETE ZAM AÇIKLAMASI

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi. Toplantının ilk dakikalarında siyasi gündem hakkında açıklamalarda bulunan Özkan emekli amiraller bildirisine ilişkin gelişmeleri değerlendirdi. Daha sonra Covid-19 ile birlikte piyasaların kapatılmasının ekonomik boyutunu ele aldı. AK Parti'nin son yasa tasarısı ile vatandaşlara ödeme kolaylığı sağlandığını aktaran Özkan bu teklifin tüm siyasi partilerce olumlu karşılanacağına inandığını söyledi. 

Asgari Ücret Sorusu

Konuşmasının ardından kendisine sorulan sorulara yanıt veren Cahit Özkan, bir basın mensubunun asgari ücret konusunda bir çalışma olma ihtimaline ilişkin soruya açıklamada bulundu. Erdoğan ve Bilgin'in açıklamalarını hatırlatan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan "Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanı'mız net açıklamayı gerçekleştirdi. Sayın Bakan'ımız da gerekli açıklamaları yaptı." deid. 

Emekli İkramiyesi Sorusu

Bir basın mensubu da emekli ikramiyelerine ilişkin düzenleme olacak mı? sorusunu yöneltti. Cahit Özkan Ramazan ayının daha yeni başladığını ve bayram ikramiyesi için bir sürecin olduğunu belirtti. Bayram ikramiyesine zam konusunda Özkan ayrıca "Şu aşamada bu kanun çerçevesinde, malum bu konuda bir çalışma yok. Ancak ramazan ayı 3 hafta daha devam edecek, yasama çalışmalarımız devam ediyor. Bu kanun çerçevesinde böyle bir düzenleme yok." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@