Emekli Maaşı Alanlara AK Parti'den Müjde! Genel Başkan Yardımcısı Açıkladı

2022 yılına ilişkin planlanan düzenlemeler hakkında Vedat Demiröz'den açıklama geldi. Demiröz hem asgari ücretliler, hem emekliler hemde esnaflar için müjde içeren düzenlemeleri açıkladı.

Gündem 30.10.2021 - 17:14 30.10.2021 - 17:14 Mustafa KARAGÖZ

AK Parti Teşkilat Akademisi Gaziantep Eğitim Programı gün içerisinde düzenlendi. Gaziantep'in Şehitkamil İlçesinde yer alan Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda yer alan isimlerden birisi de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz oldu. 

ASGARİ ÜCRET YAŞANABİLECEK SEVİYESİNE ÇIKARILACAK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz konuşmasının bir bölümünde milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret konusunda açıklamalarda bulundu. Asgari ücretin yaşanacak seviyeye çıkarılacağını ilan eden Demiröz işverenlere bir çağrıda bulundu. 

"Bu yıl şunu söyleyebilirim, asgari ücret geçinebilecek bir noktada yayınlanacak, ona getirilecek. Artık işverenlerimizin bugüne kadar 'Maliyetler yükseliyor' demesine rağmen bu gemide hepimiz varız, onlar da kazanacak ama çalışanlar da kazanacak. En azından insani bir şekilde yaşama seviyesine getireceğiz."

EMEKLİLERE DE MAAŞ MÜJDESİ

Ocak ayın maaşları artacak olan emekliler için de bir müjde veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz "Emeklilerle ilgili çalışma var, onların da emeklilik ücretleri yine yaşanabilecek noktaya gelecek. Bunların hepsi, çalışmalar bittikten sonra Cumhurbaşkanı'na sunulacak, onun da onayıyla bu, hayata geçirilecek." ifadelerini kullandı. 

ESNAFA GELİR VERGİSİ MÜJDESİ

2021 yılı içinde yapılan son bir düzemlemenin de esnaflar için olduğunu hatırlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz vergi düzenlemesi yapıldığını aktardı. Bazı esnafların gelir vergisinden muaf tutulduğunu söyleyen Demiröz düzenlemeden 785 bin esnafın yararlandığını ve 240 bin lira gelirin altındakilerden vergi alınmadığını söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@