Emekli Maaşlarında Rakamlar Netleşiyor! 2022 Temmuz En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak?

Emekli maaşlarında Temmuz 2022 zamları netlik kazanmaya başladı. Peki, Temmuz 2022 emekli maaş zammı ne kadar, en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte detaylar…

Finans 28.04.2022 - 17:17 28.04.2022 - 17:18 Duygu Dilan Duman

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emekli maaşları ile ilgili kritik açıklamalarda bulunmuştu. 1 Mayıs’ta sürpriz bir açıklamada bulunacağını söyleyen Bakan Bilgin, emeklilere temmuz ayında ne kadar zam yapılacağı sorusunu gündeme getirdi. Memur ve emekli maaşlarının etkileneceği Temmuz ayında yeni maaş zam oranları araştırılmaya devam ediyor. Enflasyon oranlarına göre yapılacak zamların biran önce hesaplara geçmesi için vatandaşlar Temmuz ayını iple çekiyor.

En Düşük Emekli Aylığı Temmuz’da Ne Kadar Olacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in emekli maaşları ile ilgili 1 Mayıs’ta yapacağı açıklama öncesinde Temmuz ayında 2022 yılının ikinci 6 aylık dönemi için yapılacak zam oranları merak edilmeye başladı. Enflasyon oranlarının yılın ilk 3 ayında ciddi artış göstermesinin ardından maaşlarda da artış beklentisi oluşmuş durumda.

Ocak ayında en düşük emekli maaşlarının 2.500 TL’ye yükseltilmesinin ardından gelen hayat pahalılığı ile bir kere daha artış söz konusu olacak. Uzmanların tahminlerine göre kulislerden edinilen bilgilere göre Temmuz ayından itibaren emekli taban aylığının ise 2.750 TL ile 3.000 TL arasında olabileceği aktarılıyor.

Emekliye Bayram İkramiyeleri Ödenmeye Devam Ediyor!

Emekli-bayram-ikramiyeleri-yattı-mı,-saat-kaçta-ödenecek

Emeklilerin uzun süredir artış beklentisi içinde olduğu bir diğer ödeme ise bayram ikramiyeleri olmuştu. Ancak geçtiğimiz yıl 1.100 TL olarak ödenmeye başlayan emekli bayram ikramiyesinin 2022 yılında da 1.100 TL olarak ödeneceği ve herhangi bir artış yapılmayacağı aktarıldı. İkramiyelerde artış olmaması ise hayal kırıklığı yaratmıştı.

Ek Gösterge Çalışmalarında Sona Gelindi!

Kamuoyu gündeminde yer edinen bir diğer konu ise 3600 ek gösterge oldu. Bakan Bilgin tarafından Mayıs ayı içinde çalışmaların tamamlanacağı müjdesinin gelmesinin ardından Temmuz ayında memur ve emeklisine 3600 ek gösterge sürprizi de gelebilir. Emekli ve memur maaşlarında ise hem enflasyon farkı hem de 3600 ek gösterge ile belirli gruplara gelecek artış ile maaşlar ciddi oranda iyileştirilecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@