Emekli ve Memur Maaş Zammı 2022 Son Dakika: Ek Zam İçin Yeni Formül Basına Sızdırıldı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emeklilere ve memura ek zam için mesaisine devam ediyor. Emekli zammı 2022 ve memur zammı için kulislere bomba gibi yeni iddia düştü. Maaş zammı öne çekiliyor!

Emekli ve Memur Maaş Zammı 2022 Son Dakika: Ek Zam İçin Yeni Formül Basına Sızdırıldı!

Memur emekli zammı 2022 için geri sayım tüm hızı ile devam ediyor. Milyonlarca memur ve emekliye 2022 yılında ödenecek olan zamlı memur maaşları ve emekli maaşları için ek zam gündeme gelmişti. Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş ve asgari ücrete yapılan yüksek zammın ardından gözler memur ve emekli maaşlarına çevrilmişti.

2022 memur zammı ve emekli maaşlarına zam konusunda bilindiği üzere yılda 2 kere her yıl sonunda yapılan toplu sözleşme görüşmeleri ile belirlenen zam oranı ve bu oran üzerinden hesaplanan enflasyon farkı ödeniyordu. Bu kapsamda emekliler ve memurlar son 6 aylık enflasyon oranları üzerinden hesaplanacak enflasyon farkı zammı rakamını bekliyordu.

2022 MEMUR VE EMEKLİ ZAMMI NE KADAR, KAÇ TL OLACAK?

Asgari ücrete yapılan son 50 senenin en büyük zammı memur ve emeklileri de heyecanlandırdı. Asgari ücretten verginin kaldırılması ile beraber çalışanlara ödenecek olan ücretin 4 bin 250 TL olarak belirlenmesinin ardından memur ve emekli maaşlarına ek zam talebi gündeme gelmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı konu hakkında çalışmalara hız verirken Sabah Gazetesi yapılacak zam hakkında kulislere dayandırdığı haberinde uygulanacak olan formülü duyurdu.

ek zam formülü bulundu mu

ASGARİ ÜCRET ZAMMI İLE UYUMLU ORAN YA DA SEYYANEN ZAM GÜNDEMDE!

Yapılan habere göre memur ve emekliler asgari ücrete yapılan zam ile uyumlu bir oranda kendilerine de zam verilmesini ya da seyyanen zam yapılması taleplerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na iletti. Memurlara bu kapsamda ek sözleşme yapılacak. Memurlar 2022 senesi için yüzde 5 zam ve yüzde 7 oranında enflasyon farkı alacaklardı. Yeni talepte ise toplu sözleşme üzerinden bir zam verilmesi talep edildi.

emekli zammı 2022 ek formül

2022 MEMUR ZAMMI İÇİN MASAYA SÜRÜLEN YENİ FORMÜLLER NELER?

Kulislere sızdırılan bilgilere göre 2022 memur zammı için sendikaların talepleri 2022 için söz verilen enflasyon farkının ödenmesi. Yine seyyanen zam, memur maaşına sosyal destek verilmesi, Temmuz ayında yapılacağı açıklanan ikinci zammın erkene çekilerek bu oran üzerinde de iyileştirme yapılması. Böylelikle memurlar yüksek maaşı daha erken ve zamlı bir şekilde almaya başlayacaklar.

SONRAKİ HABER