Emekliler dedi Memurlar dedi Asgari Ücretliler demedi! Çalışma Bakanı Bilgin'den maaşlara zam açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin kamu personellerinin özlük haklarıyla birlikte memur ve emeklilerin maaşlarına zam yapılacağını işaret etti. Asgari ücret için ise açıklama yapmadı.

Finans 17.05.2022 - 12:17 17.05.2022 - 12:18 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Temmuz ayında maaşlara zam yapılması konusunda yeni açıklama geldi. Düzenlemeler için konunun en yetkili ismi olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den gelen açıklamalarda bazı çalışmalar olduğu ve sonlandırılmak üzere olduğu açıklandı. 

ÇALIŞMA BAKANI BİLGİN'DEN MAAŞ ZAMMI AÇIKLAMASI

İstanbul'da "MEXT BİL-İşim Eğitim ve İstihdam Programı" iş birliği protokolü imza töreni düzenlendi. Törende yer alan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bir konuşma yaptı. Etkinlik ile ilgili konuşmasının ardından gündemin en merak edilen başlıkları hakkında bilgi veren Bakan Bilgin maaş zammı için son detayları aktardı.

Memur ve emekliler için bir düzenleme olacağını ifade eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin maaş dışında kamu personellerinin özlük haklarına yönelikte bir çalışma yapıldığını aktardı. Maaşlara yönelik açıklamada Bakan Bilgin "Ücretlilerin enflasyon karşısındaki kayıplarını giderecek çalışmalar önümüzde. Temmuzda yapacağımız düzenlemeler var. Emeklilerin maaşlarını, kamu çalışanlarının özlük haklarını düzenleyen çalışmaları tamamlamak üzereyiz." ifadelerini kullandı. 

Maaş Zammının Ne Zaman Açıklanacağını İlan Etti

Temmuz'dan sonra maaşların ne kadar olacağını hangi düzenlemenin ne zaman kamuoyuna ilan edileceğine ilişkin tarih veren Bakan Bilgin "Biz çalışanlarımızın sorunlarını çözmek zorundayız, çalışanlarımıza sahip çıkıyoruz ve koruyoruz. Emeklilerin durumu ve kamu çalışanlarının durumu ile ilgili açıklamayı haziran sonunda yapacağız." ifadelerini kullandı. 

3600 EK GÖSTERGE YASASI

Çalışma Bakanı konuşmasının devamında ise 3600 ek gösterge için tarih verdi. Yasaya dair çalışmaların devam ettiği vurgulanacak "600 ek gösterge meselesi ile ilgili açıklamayı da bu ay sonu yapacağız." açıklaması yapıldı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@