Emeklilerden Maaşların Ön Ödeme Oranları Yüzde 10'a Artırılsın Talebi

Emekli vatandaşlara yapılan ön ödeme oranlarına dair emekliler derneğinden talep geldi. TÜED tarafından yapılan açıklamada, emeklilere yapılan yüzde 5 seviyesinde ki ön ödeme oranlarının yüzde 10'a çıkarılması isteniyor.Emekli vatandaşların maaşlarına yönelik Türkiye Emekliler Derneği tarafından yapılan açıklamada, emekli vatandaşlara vergi iadesinin yerine getirilen ön ödeme oranını düşük olduğu bildirildi.Bu oranların yüzde 4 ile yüzde 5 seviyesinde olduğunun vurgulandığı açıklamada, ön ödeme

GÜNDEM 17.02.2020 - 23:31 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365
Emekli vatandaşlara yapılan ön ödeme oranlarına dair emekliler derneğinden talep geldi. TÜED tarafından yapılan açıklamada, emeklilere yapılan yüzde 5 seviyesinde ki ön ödeme oranlarının yüzde 10'a çıkarılması isteniyor.

Emekli vatandaşların maaşlarına yönelik Türkiye Emekliler Derneği tarafından yapılan açıklamada, emekli vatandaşlara vergi iadesinin yerine getirilen ön ödeme oranını düşük olduğu bildirildi.

Bu oranların yüzde 4 ile yüzde 5 seviyesinde olduğunun vurgulandığı açıklamada, ön ödeme oranlarının yüzde 10 artırılması talep edildi.

VERGİ İADESİ YERİNE GETİREN ÖN ÖDEME ORANLARI ARTIRILSIN

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün yapmış olduğu açıklamasında 2006 yılında vergi iadesi ödemelerinin kaldırıldığını hatırlattı. Bu kapsamda yapılan ön ödeme konusuna ilişkin taleplerde bulunan Kazım Ergün ek ödeme uygulamasında vatandaşlara yapılan ödemelerin az olduğunu ifade etti.

Vatandaşların vergi iadesinin kaldırılması ile fiş toplama, zarf doldurma uygulamasından kurtulduğunu ancak gelir kaybı yaşadığını ifade etti. Bu noktada yapılması gerekenlere dair açıklamalarda bulunan TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün şu ifadeleri kullandı.

"Çalışanlara vergi iadesinin karşılığı olarak uygulanan asgari geçim indirimi, bekar bir işçi için 220 lira. Çalışanlarda en düşük vergi indirimi tutarı 220 lirayken 1000 lira aylığı olan emeklinin yüzde 5 karşılığı ek ödemesi, ayda sadece 50 lira, 1500 lira aylık alan bir emeklinin yüzde 4 karşılığı ek ödemesi aylık 60 lira, 2 bin lira aylık alan bir emeklinin ek ödemesi yüzde 4 karşılığı aylık 80 liradır. Böyle bir tablo karşısında çalışanlarla aynı oranda KDV ve ÖTV ödeyen emeklilerin ek ödeme oranlarının ivedilikle yükseltilmesini istiyoruz."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@