Emeklilere Aile Yardımı Var Mı, Emeklilere Aile Yardımı Ne Zaman Verilecek?

Memurlara aile yardımı verilirken emekliler içinde umut ışığı doğdu. Peki, emeklilere aile yardımı ne zaman verilecek, emekliye aile yardımı gelişmeleri neler?

GÜNDEM 26.02.2019 - 15:50 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Memurlara aile yardımı verilirken emekliler içinde umut ışığı doğdu. Peki, emeklilere aile yardımı ne zaman verilecek, emekliye aile yardımı gelişmeleri neler?

Uzun süredir gündemi meşgul eden emekliye aile yardımı konusu Mart ayında gerçekleştirilecek olan KPDK toplantısı ile konu gündeme taşınacak. Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısı ile beraber emeklilere aile yardımı 2019 takviminin oluşturulması ve son detayları belirlenmesi hedefleniyor. Emekliye Aile Yardımı İle Emekli Maaşları Aylık 344 Lira Yükselecek! Söz konusu yasal düzenleme gerçekleştirilir ve uygulamaya alınırsa bu durumda emekli aylıkları 344 lira zamlanmış olacak. Memurların aile yardımı ödemesi her ay düzenli olarak yapılıyor. Çalışmayan eş için memurlara 276,69 lira aylık aile yardımı ödenirken çocuk yardımı olarak ise 0-6 yaş için 65,30, 6 yaş üstü için 32,65 lira ödeme alıyor. Eşi çalışmayan ve iki çocuğu olan memur bu şekilde aylık 409,29 lira aile yardımı parası almış oluyor. Emeklilere aile yardımı ödemesi konusu netleşir ve söz konusu yasal  düzenleme yapılırsa eşi çalışmayan iki çocuklu emekli aile yardımı olarak 343,99 lira ek para ödemesi alacak. Söz konusu yasal düzenleme ilk olarak memur emeklileri için yapılırken ardından tüm emeklilere aile yardımı ödemesi yapılmasına geçilecek. Emeklilere Aile Yardımı Ne Zaman Verilecek?Aile yardımı için konu ilk olarak Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) ile Mart ayında gündeme taşınacak ve burada taraflar masada anlaşma zemini arayacak. Söz konusu yasal düzenleme burada yapılamazsa bu durumda emekli konfederasyonları konuyu Ağustos ayı içerisinde yapılacak olan toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında yeniden gündeme taşıyacak. Haber Kaynağı: Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@