Emeklilere Bayram İkramiyesi Ayın Kaçında Verilecek Açıklandı!

Emeklilere bayram ikramiyesi hakkında beklenen açıklama geldi. Peki, emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman yatacak, kaç para ödenecek?

GÜNDEM 25.05.2019 - 10:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Emeklilere bayram ikramiyesi hakkında beklenen açıklama geldi. Peki, emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman yatacak, kaç para ödenecek?

Milyonlarca emekli tarafından beklenen emeklilere bayram ikramiyesi hakkında beklenen açıklama geldi. Emeklilere Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 12 milyon emekliyi ilgilendiren bayram ikramiyesi tarihi açıklamasını yaptı. Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklamasında emeklilere bayram ikramiyesi ödemelerinin Mayıs ayının son günü olan 31 Mayıs 2019 tarihi itibari ile başlayacağını söyledi. Sayıları 12 milyona yaklaşan emekliler için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı emekli hesaplarına 10.7 milyarlık kaynak aktarımı yapacak. 31 Mayıs Cuma günü itibari ile emekli maaş hesapları için bayram ikramiyesi ödemeleri bakanlık tarafından hesaplarına aktarımda bulunacak. Emekli Sandığı Emekli Maaşları Ne Zaman Hesaba Yatırılacak?Emekli Sandığından emekli olan kişilerin emekli maaş tutarları 1 Haziran, 2 Haziran ve 3 Haziran tarihleri arasında yapılmaya başlanacak. Normalde emekli maaş ödemelerinin her ayın biri ile beşi arasında yapıldığını söyleyen Bakan Selçuk, Ramazan Bayramı öncesi emekli maaş ödemelerinin 4 ve 5 Haziran'a denk gelen bölümlerinin 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yapılacağını söyledi. Emeklilere Bayram İkramiyesi Ne Kadar?Emeklilere bayram ikramiyesi bin lira olarak yatırılıyor. Enflasyon oranında zam talebi bulunan emekli ikramiyesi tutarı için teklif kabul edilirse hesaplara 1.260 lira yatırılacak. Kabul edilmediği takdirde ise bin lira ödeme yapılacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@