Emeklilere Görülmemiş Zam Müjdesi! 1400 Lira Zam Tüm Dengeleri Değiştirecek!

Emekliler yeni yıla girerken maaşlarına büyük bir zam beklerken, heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. 1400 lira zam şimdiden emekliyi heyecanlandırdı.

Finans 22.09.2021 - 08:41 22.09.2021 - 08:41 Elif İşçi

Günümüz şartların geçinmek sanıldığı kadar kolay bir durum değilken bunun üzerine emekli maaşı ile bir yaşam sürmek pek çok kişiyi zorlamaya devam ediyor. Hayatın giderek daha pahalı bir hal almasının ardından emekliler bir süredir zam müjdesi bekliyorlardı.

Özellikle yeni yıla aylar kalması ile birlikte 2022 yılı için maaşlarında nasıl bir iyileştirme yapılacağı merak konusu oldu. Son olarak ortaya atılan bir iddiaya göre ise emekli maaşlarının asgari ücrete eşitleneceğinin konuşulması heyecanı artırmaya başladı.

EMEKLİYE 1400 LİRA ZAM GELECEK Mİ?

En düşük emekli maaşı şimdilerde 1500 lira olarak biliniyor. Bin lirayken yapılan müdahale sonrasında 1500 liraya çıkarılmasına karar verilmişti. Günümüz şartlarında bir ayın 1500 lira ile kapatılması çok zor bir ihtimalken pek çok emeklinin büyük sıkıntılar yaşadıkları da biliniyor.

Ekonomide meydana gelen dalgalanmalar, koronavirüs salgınının getirdiği ekonomik etkiler ve üst üste gelen zamlar sonrasında geçim her zamankinden daha zor bir hal aldı.

Şimdilerde emekliler için 2022 yılı için yeni zam müjdelerinin gelebileceği konuşuluyor. En düşük emekli maaşının asgari ücrete eşitlenmesi halinde ise iddialar doğru çıkarsa 1400 liralık bir zam verilmiş olacak.

EMEKLİLER DERNEĞİ ZAM BEKLİYOR!

emekli-maasına-zam

Yeni yılda emekli maaşlarında ciddi bir iyileştirme bekleyen Türkiye Emekliler Derneği, en düşük emekli maaşının asgari ücrete eşitlenmesini istedi. 13 milyondan fazla emekli yeni yılda tam olarak maaşlarına yansıyacak olan zam miktarını merak ediyorlar. Bunun için hayat şartlarının normal standartlara yaklaşması için en az asgari ücret verilmesi gerekiyor.

Ancak 1400 liralık bir zammın henüz emekliler için gerçekleştirilmesinin pek mümkün olmadığı ifade ediliyor. ÜFE TÜFE oranlarına göre bir iyileştirme yapılacağı tahmin ediliyor ancak belirlenen rakamlar konusunda emekliler umutlu olmadıklarını dile getirdiler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@