Emeklilere Kefilsiz, Şartsız PTT Bayram Kredisi! Maaşını PTT'den Alanlara 80.000 TL Kredi

Bayram öncesi nakit para ihtiyacı artan emeklilere PTT ihtiyaç kredisi müjdesi geldi. PTT maaş müşterisi emekli kredisi ile kefilsiz şartsız evraksız formalitesiz 80 bin TL kredi desteği açıklandı.

Finans 28.04.2022 - 14:32 28.04.2022 - 14:32 Gülcan Özer

Yükselen enflasyon rakamları nedeniyle vatandaşın geçim sıkıntısı her geçen gün biraz daha artarken bu süreçte en çok zorlananların başında emekliler yer almıştı. Korana virüs salgını döneminde getirilen zorunlu kısıtlamalar ve sokağa çıkma yasakları nedeniyle ek gelirlerini ve işlerini kaybeden emekliler ihtiyaç duydukları desteklerden yeteri kadar yararlanamamıştı. 

Bu süreçte emekli maaşı zammı büyük umutlarla beklenmiş ancak emekli maaşına yapılan zam oranı da beklentilerin altında kalmıştı. Emekliye bayram ikramiyesi için okkalı bir zam beklentisi başlamış, ancak tüm beklentiye rağmen emekli ikramiyesi ödemeleri de zamsız olarak 1.100 TL olarak hesaplara yatırılmıştı. Emekliler aradıkları desteği bir türlü bulamazken bayram öncesi nakit para ihtiyacı olan emeklilere PTT Kredisi desteği açıklandı. 

PTT EMEKLİYE FAİZSİZ KREDİ VERİYOR MU?

Hayır ne yazık ki emeklilere faizsiz kredi desteği müjdesi gelmedi. PTT maaş müşterisi olan emeklilere kredi desteği sağlamakla beraber Aktif Bank N Kolay ihtiyaç kredisi paketinde emeklilere yüzde 2,49 seviyesinden başlayan oranlarla kredi desteği sağlanıyor. Yani faizsiz kredi verilmiyor. 

5 bin tl kredi ptt

PTT EMEKLİ KREDİSİ HESAPLAMA 2022!

Türkiye'nin en kolay kredi veren bankalar listesinde ilk sıralarda yer alan Aktif Bank ile PTT arasında imzalanan ortak protokol kapsamında emeklilere kolay kredi verileceği açıklandı. PTT N Kolay emekli kredi kampanyası kapsamında emekli maaşını PTT'den alan yani PTT emekli maaşı müşterisi olan kişilere ihtiyaç kredisi vereceğini açıkladı. Açıklanan kredi paketinde biri yüzde 2,49 ve diğeri ise yüzde 3,39 oranında olmak üzere iki kredi paketi kullanıma sunuldu. 

36 ay vadeli 5 bin TL ihtiyaç kredisi paketinin aylık taksit tutarı 228,61 TL olarak gerçekleşirken 10 bin TL kredi çekenlerin aylık taksit tutarı 457,22 TL olarak gerçekleşirken 24 ay vadeli 80 bin TL kredi paketinin aylık ödemesi ise 4 bin 717,60 TL olarak gerçekleşecek. 

PTT KREDİ-1

36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi çeken kişilerin yüzde 2,49 faiz oranı üzerinden aylık taksit ödemesi 457,22 TL olarak gerçekleşirken kredi tahsis ücreti olarak ise 52,50 olarak tahsil edilecek. Kredi başvurusu PTT şubeleri üzerinden yapılacak. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@