Emeklilere Ramazan Bayramı İkramiyesi Müjdesi! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Duyurdu! Emeklilere Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi verdi.

EKONOMİ 21.03.2020 - 12:32 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi verdi. Bakan Selçuk'un açıklamasına göre emeklilere Ramazan Bayramı'ndan hemen önce ödenen bayram ikramiyeleri Nisan ayı içerisinde ödenecek. Emeklilerin bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi verdi. Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce açıkladığı gibi  emeklilere bayram ikramiyesinin mayıs ayında ödenmesi gerekirken ödeme öne çekilerek nisan ayına alındı.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu ekonomik paketi hemen uygulamaya aldıklarını belirterek emeklilerin bayram ikramiyelerinin erken ödenmesine dair çalışmalara başladıklarını ilan etti. Bakan Selçuk, emeklilere 2018 yılından beri verilen bayram ikramiyelerinin gelecek dönemde de devam edeceğini belirterek, “Bu konuda önümüzdeki Ramazan Bayramı ile ilgili milyonlarca emeklimizi ilgilendirecek bir karar aldık. Emeklilerimize, Ramazan Bayramı münasebetiyle ödenmesi gereken 1000 TL'lik ikramiyelerinin ödeme tarihlerini öne çektik. Yaptığımız değişiklikle emeklilerimiz bayram ikramiyelerini nisan ayı içerisinde alabilecekler.” dedi.

En düşük emekli aylığında da bir değişikliğe gittiklerini vurgulayan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi en düşük emekli aylığı 1500 TL'ye çıkarıldı. Arkadaşlarımız bunun üzerindede çalışma yapıyorlar. Bu kapsamda 650 bin emeklimiz var. Onlar da zamlı aylıklarını nisan ayı içerisinde alacaklar.” şeklinde konuştu.

Koronavirüs tehdidi karşısında emekli vatandaşların korunması gereği bir başka karar daha alındığını belirten Bakan Selçuk, “Yaşlı vatandaşlarımız koronavirüse karşı yüksek risk grubundalar. Onların evlerinden çıkmamaları gerekiyor. Bu maksatla yeni bir uygulamaya daha gidiyoruz. 76 yaş üzerindeki emeklilerimiz istedikleri takdirde kendilerine maaş ödemeleri evlerinde yapılacak. Kamu bankalarını bu konuda görevlendirdik.” ifadelerini kullandı.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@