Emeklilerin Maaş Farkı Ne Zaman Ödenecek Ocak 2022? Tarih Belli Oldu!

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren haber geldi. Emeklilerin maaş farkının ne zaman ödeneceği belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emekli maaş farkları için tarih verdi.

Finans 24.01.2022 - 12:47 24.01.2022 - 12:47 Büşra Uluşen

Memur maaşlarına yapılacak toplu sözleşme zammının yüzde 7,5'e yükseltilmesinin ardından gözler memur ve memur emeklisine verilecek 2,5 puanlık fark ödemesine çevrildi. Milyonlarca memur emeklisi, maaşlarına ek olarak verilecek maaş farkı ödemesini bekliyor.

EMEKLİLERİN MAAŞ FARKI ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, harp ve vazife malullerin 2021 yılı ek ödemeleri ile birlikte emekli sandığı kapsamında bulunan emekli, malul, vazife malulü, dul ve yetim aylığı alanlarını 2022 yılı zam farklarının ödenmesi konusunda açıklamada bulundu. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın açıklamasına göre memur emeklilerinin maaş farkı 27 Ocak 2022 tarihinde hesaplara yatırılacak. Aynı zamanda malul, vazife malulü, dul ve yetim aylığı alanların maaş farkı ödemeleri de yine aynı tarihte yapılacak. 

Maaş farkı ödemeleri, bu kişilerin maaş aldıkları banka ya da PTT şubelerinde bulunan hesaplarına yatırılacak. Maaş farkı ödemesiyle emeklilerin cebinin bir nebze olsun rahatlaması bekleniyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@