Emeklilik için Geri Sayım Başladı! Ayda 100 Liraya Kolay Emeklilik Mümkün..

Milyonlarca çalışanın hayalini kurduğu emeklilik için geri sayım başladı. Pek çok sigorta şirketi ayda 100 liraya kolay emekli olabilecek. Günümüzde milyonlarca çalışan yıllar sonra rahat bir nefes al

Emeklilik için Geri Sayım Başladı! Ayda 100 Liraya Kolay Emeklilik Mümkün..

Günümüzde milyonlarca çalışan yıllar sonra rahat bir nefes almak adına emekli olmanın hayallerini kuruyorlar. Bu durumda pek çok sigorta şirketi çalışanlara özel emeklilik paketleri için kampanyalar düzenlemeye devam ediyorlar. Bireysel Emeklilik Sistemi hayatımıza girdiği andan itibaren katılım gösteren kişi sayısının oldukça fazla olması, emekliliğe duyulan istek ve özlemin ne kadar yüksek olduğunu gözler önünde serdi.

Devlet Bireysel Emeklilik Sistemi üzerinden yapılan çalışmaları esneterek 18 yaş altının da sürece dahil olması için bir düzenleme yaptı. Bu düzenleme ise sektörde büyük bir rekabet ağının oluşmasına neden oldu. Ayda sadece 100 lira katkı payı ile emekli olma süreci başlamış oldu.

EMEKLİLİK ŞİRKETLERİ ARASINDAKİ REKABET KIZIŞTI!

emeklilik-kampanyalari

Emeklilik şirketlerinin bu süreçte hazırladığı kampanyaların giderek rekabeti kızıştırmalarının ardından farklı bir sistem ortaya çıktı. Özellikle 18 yaş altında vatandaşların da emeklilik sistemine dahil edilmesi son derece önemli bir adım oldu.

Şirketlerin hazırlamış oldukları kampanyalar çeşitlilik gösteriyor. Bazı şirketler devletin verdiği yüzde 25 oranında katkı payını artırmayı planlarken bazı şirketler vatandaşa para puan hediye ediyor. Giriş aidatları, katkı payı masrafları gibi çeşitli kalemlerin silinmesi amaçlanıyor.

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK GÖRÜLMEMİŞ KAMPANYA SUNDU

Daha erken yaşta emeklilik sistemine giriş yapmak için Anadolu Hayat Emeklilik çocuklar için ayda 150 lira ödeme başlattığını duyurdu. Anne ve babanın ölümü halinde ödenen

ücret ve katkı payı korumaya alınıyor. Üstelik giriş için herhangi bir aidat alınmıyor.

TÜRKİYE HAYAT EMEKLİLİK KAMPANYASINI AÇIKLADI

18 yaş altının emeklilik sistemine girmesinin ardından belirlenen katkı payı sadece 100 lira olarak açıklandı. Üstelik sisteme girerken herhangi bir aidat ödenmiyor. Hem faizli hem de faizsiz olarak fon seçenekleri sunularak vatandaşın erken yaşta emekliliğe bir adım daha yaklaşması planlanıyor.