Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) İçin Ekim Ayı Umut Ayı Oldu!

Emekli olmak için aranılan tüm şartları taşımalarına rağmen yaş engeline takıldıkları için emekli olamayan kişiler EYT yani emeklilikte yaşa takılanlar ismi ile anılıyor.

Gündem 12.09.2018 - 11:19 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Emekli olmak için aranılan tüm şartları taşımalarına rağmen yaş engeline takıldıkları için emekli olamayan kişiler EYT yani emeklilikte yaşa takılanlar ismi ile anılıyor.

Emekli olma konusunda sadece yapılan kanuni değişiklik nedeni ile yaş engeline takılan kişilerin yaşadıkları mağduriyet devam ediyor. Büyük bir oy potansiyeli taşımaları nedeni ile sıklıkla siyasilerin de gündeme getirdiği EYT hakkında Ekim ayı düğümün çözüleceği ay olarak kabul ediliyor. Meclisin Açılmasının Ardından Muhalefet Gereken Adımları Atacak Mı?Bilindiği üzere tüm muhalefet partilerinin nerede ise birden çok kez hükümete EYT ile ilgili olarak vermiş oldukları kanun teklifleri ve soru önergeleri bulunuyor. Bunlarla ilgili son olarak ses getiren bir hamle CHP'den gelmişti. Ana muhalefet partisi grup başkan vekili olan Özgür Özel tüm muhalefet partilerine bir çağrıda bulunmuş ve AK Parti hükümetinin onayı olmadan da EYT için gerekli kanuni değişikliği yapabileceklerini söyleyerek çağrıda bulunmuştu. Henüz Milliyetçi Hareket Partisi, Özel tarafından yapılan çağrı için henüz bir cevap vermedi. Bilindiği üzere Meclis Ekim ayında açılacak ve çalışmalarına başlayacak. Yani emeklilikte yaşa takılanlar için son dakika müjdesi meclis çalışmaya başladığı anda gelebilir. AK Parti Son Dakika EYT AçıklamasıAK Parti kanadı ise bütçeye bindireceği yükü neden göstererek kesinlikle EYT düzenlemesine karşı çıkıyor. Ancak edinilen hakları ellerinden alınan kişilerde kesinlikle bu haklarına yeniden kavuşmak için mücadeleden vazgeçmeyecekleri konusunda son derece kararlı görünüyorlar. Yani Ekim ayı EYT için son umut olarak öne çıktı. Muhalefet partileri dedikleri gibi birleşirlerse bu durumda EYT kanun teklifi verilerek düzenlemenin çıkarılması için yeterli sayı AK Parti dışarıda kalsa dahi bulunacak gibi görünüyor. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@