Emekliye 3 Maaş Faizsiz Kredi Avans Müjdesi

Emeklilerin uzun süredir bekledikleri emekliye 3 maaş avans için sonunda düğmeye basıldı. Çalışmalar kapsamında emeklilere faizsiz 3 maaş borçlanma hakkı tanınacak.

Gündem 27.07.2018 - 11:18 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Emeklilerin uzun süredir bekledikleri emekliye 3 maaş avans için sonunda düğmeye basıldı. Çalışmalar kapsamında emeklilere faizsiz 3 maaş borçlanma hakkı tanınacak.

Geri ödemelerin faizsiz olacağı emekliye 3 maaş avans uzun süredir kamuoyu gündeminde bulunuyor. Milyonlarca emeklinin yakından takip ettiği uygulamada bankalar ile mutabakata varılması halinde emelilerin faizsiz olarak 3 maaş avans çekerek borçlanmalarına olanak sağlanacak. Yeni atanan Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un masasında bekleyen önemli gündem maddelerinden biride emekliye faizsiz kredi 2018 uygulaması olarak öne çıkıyor. Yaşam koşulları altında ezilen emeklilere getirilecek olan faizsiz borçlanma imkanı ile destek verilmesi amaçlanıyor. Emekliye 10 Maaş Kredi Olarak Yola ÇıkılmıştıAslında haber ilk olarak çıktığında emekliye 10 maaş faizsiz kredi şeklinde lanse edilmişti. Ancak kredi faiz oranlarının sürekli olarak yükselmesi ve bankalar ile hükümet kanadının bir türlü ortak mutabakat üzerinde anlaşamaması sonucunda ne yazık ki hayata geçirilemedi. Bu noktada devreye emekliye 3 maaş faizsiz avans verilmesi gündeme geldi. Sistem yasalaştığı anda nakit sıkıntısı yaşayan emekli SGK dilekçesi yazarak maaşlarının 3 katını aşmayacak şekilde faizsiz kredi başvurusunda bulunacak. Çekilen bu tutar ise emekli maaşından otomatik olarak SGK tarafından kesilecek. Yapılan çalışmalarda emeklilere borçlarını 36 aya kadar vade seçenekleri sunulacak. 6 Milyar Kredi Çeken Emekli 167 Lira Ödeyecek Uygulama bu şekli ile yasalaşırsa maaşı 2 bin lira olan bir emekli 6 bin liraya kadar faizsiz kredi çekebilecek. Yine bu kişinin 36 ay vade seçeneğini tercih etmesi durumunda aylık ödemesi 166,67 lira olacak. Yani emekliler gerçekten acil nakit para ihtiyaçlarını çok daha uygun koşullar altında 3 maaş faizsiz kredi hakkından yararlanararak kullanabilecek. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@