Emekliye Bayram İkramiyesi Zammı Gelebilir! 2019 Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak?

Emekliye bayram ikramiyesi son dakika gelişmesi yaşandı. Emekliye bayram ikramiyesi zammı için meclise enflasyon zammı önerisi geldi. Detaylar haberimizde!

GÜNDEM 05.05.2019 - 09:30 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Emekliye bayram ikramiyesi son dakika gelişmesi yaşandı. Emekliye bayram ikramiyesi zammı için meclise enflasyon zammı önerisi geldi. Detaylar haberimizde!

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı mecliste! Bayrama sayılı günler kala 2019 emekliye bayram ikramiyesi zammı için meclise teklif verildi. CHP tarafından TBMM'ye verilen yasa teklifi ile emekliye bayram ikramiyesi için ödenecek tutara enflasyon zammı yapılması istendi. Peki, zamlı emekli bayram ikramiyesi 2019 yılında kaç lira olacak?2019 Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak?Emekli ikramiyesi müjdesi ilk duyurulduğunda bu rakam bin lira olarak açıklanmıştı. Ancak açıklama metninde bu rakamın yıllık artışa tabi tutulup tutulmayacağı ya da her yıl yeniden rakamın düzenlenip düzenlenmeyeceği konusunda bir açıklama yapılmamıştı. Konuyu meclis gündemine taşıyan CHP enflasyonda yaşanan artışa dikkat çekerek emekli ikramiyelerine zam yapılmasını talep etti. Konu hakkında açıklama Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba tarafından yapıldı. Ağbaba meclise kanun teklifi sunduklarını ve emekliye bayram ikramiyesi için yüzde 26 oranıda enflasyon zammı talep ettiklerini yazılı açıklama yaparak duyurdu. Teklif kabul edilirse emekliye Ramazan Bayramı ikramiyesi de dahil olmak üzere 2019 yılında ödenecek bayram ikramiyesi tutarı 1.260 liraya yükselecek, yani 260 liralık bir zam yapılmış olacak. 260 Lira Emeklinin Yüzünü Güldürür! Yükselen enflasyon oranları ile birbiri ardına gelen zamlar nedeni ile sıkıntılı günler geçiren emekliler gelen zam haberi ile sevinç yaşadı. CHP tarafından verilen kanun teklifinin meclisten geçip geçmeyeceği merak konusu olurken konu hakkında açıklama yapan Ağbaba "2019’da ödenecek olan ikramiyelere yüzde 26 oranında zam yapılması ve 1000 liralık ikramiye tutarının 1260 lira olması adeta bir zorunluluk halini almıştır.Aradaki 260 lira, geçim savaşının gittikçe zorlaştığı günümüz şartlarında emeklilerimiz ile dul ve yetim yurttaşlarımız açısından son derece önemli bir meblağdır. 2019 yılında ödenecek bayram ikramiyesi tutarı da yüzde 26 oranında artırılmalıdır” dedi ve her sene asgari ücrete yapılan zam oranında emekli ikramiyesine zam yapılmasını talep etti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@