Emekliye Bu Hafta 1100 TL Yılbaşı İkramiyesi Ödenecek Mi? Kurban ve Ramazan Bayramında Veriliyor

Emekli vatandaşların kurban ve ramazan bayramlarında aldıkları ikramiyelerin yılbaşında da ödeneceğine dair iddialar var. Peki gerçekten yılbaşı ikramiyesi ödenecek mi? Resmi açıklama var mı?

Finans 27.12.2021 - 09:19 27.12.2021 - 09:23 Mustafa Karagöz

Emekli maaşı olan vatandaşlara Kurban Bayramında ve Ramazan Bayramında ikramiye ödemeleri yapılıyor. İkramiye ödemelerine ilişkin son iddialar ise yılda iki defa ödenen rakamın 3'e çıkarılmasına dair oldu. Peki Çalışma Bakanlığı'nın yılbaşı ikramiyelerine ilişkin herhangi bir planı var mı? İşte son gelişmeler. 

ÇALIŞMA BAKANLIĞI'NDAN 2022 YILBAŞI İKRAMİYESİ PLANI VAR MI?

Çalışma Bakanlığı üzerinden emekli vatandaşlar ile dul ve yetim maaşı alan hak sahiplerine her dini bayram öncesi yılda iki defa olmak üzere emekli ikramiyesi ödenir. Ödemeler 2021 yılında Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı öncesinde 1100 TL olarak yapıldı. 

emeklilere yılbaşı ikramiyesi (3)

Emekli vatandaşları bayram öncesi rahatlatan bu ikramiyelerin yılbaşında da ödenebileceğine işaret edilmişti. Emekli maaşlarının enflasyon karşısında  alım gücünü kaybetmesi, yılsonunda yaşanan ekonomik sorunlar gibi nedenlerle hükümetin bu alanda bir adım atabileceği işaret edilmişti. 

emeklilere yılbaşı ikramiyesi (4)

Emekli vatandaşlar ise bu iddialar üzerine yılbaşı öncesinde yeni bir ek ödeme alıp almayacaklarını merak ediyorlar. 

emeklilere yılbaşı ikramiyesi (2)

Basında sıkça yer alan ve çok sayıda iddianın yer aldığı konuya dair ise hükümetten veya AK Parti kanadından bir açıklama gelmedi. Çalışma Bakanlığı'nın da bu konuya dair bir düzenleme içerisinde olup olmadığı bilinmiyor. 

emeklilere yılbaşı ikramiyesi (1)

Son anda bir sürpriz olmasa yılbaşı öncesinde emeklilere 1100 TL yılbaşı ikramiyesi ödenmeyecek. Ancak son anda bir yeni bir karar açıklanır ve emeklilere yılın 3. ikramiyesi müjdesi verilirse emlak365.com olarak siz ziyaretçilerimizle anlık paylaşacağız. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@