Emlak Bankası Açılıyor, Emlak Bankası Konut Kredisi Verecek Mi, İnşaat Sektörüne Faydaları Neler Olacak?

27 Şubat 2019 tarihli Resmi Gazete ile Emlak Katılım Bankası hakkında açılma izni verildiği duyuruldu.

EMLAK HABERLERİ 27.02.2019 - 12:09 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

27 Şubat 2019 tarihli Resmi Gazete ile Emlak Katılım Bankası hakkında açılma izni verildiği duyuruldu. Peki, Emlak Bankası ne zaman açılıyor, kredi verecek mi?

Emlak Bankası Katılım Bankası için beklenen izin kararı açıklandı. 27 Şubat 2019 tarihli Resmi Gazete ile BDDK gerekli izni verdiğini duyurdu. Emlak365.com olarak bu büyük müjdeyi yine ilk olarak sizlere duyuran internet sitesi olduk. Sabah yayımlamış olduğumuz ve Resmi Gazete detaylarına yer verdiğimiz haberimizi BURAYI TIKLAYARAK okuyabilirsiniz...Emlak Bankası Ne Zaman Açılıyor?Hükümetin birinci 100 günlük eylem planı içerisinde kuruluş işlemlerinin başlayacağı, ikinci 100 günlük eylem planı içerisinde de açılış işlemlerinin tamamlanacağı maddelerine yer verdiği Emlak Bankası için bugün BDDK faaliyet izni verdi. Emlak Bankası resmen geri dönmüş oldu. Emlak Bankası personel alımı için de ayrı bir ilan yayımladı. Emlak Bankası iş başvurusu için detayları BURAYI TIKLAYARAK okuyabilirsiniz...Emlak Bankası Konut Kredisi Verecek Mi?Emlak Bankası konut kredisi hakkında açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “Bu konuyu Emlak Bankası'nın ana sözleşmesine de koyduk. Emlak Bankası'nda da banka alacklarının ikincil piyasada paraya çevirilmesine yönelik bir düzenleme yapılıyor. Dolayısıyla biz de Emlak Bankası'nda inşallah bunu üreteceğiz.Bu manada sektör adına olumlu bir gelişme olacak. Emlak Bankasının kurulmasıyla, sektörün ithalatını azaltmayı hedefliyoruz. Bankamız ile sektörümüze katkı sağlayacak, kentsel dönüşümde uygun kredi verecek ve ülkemizde ithal edilen malların yerli üretimine katkı sağlayacak sürecide başlatmış bulunuyoruz"” açıklamasında bulunmuştu. 

Emlak Bankası Konut Kredisi Verecek Mi, Taksitle Ucuz Konut Satışı Yapacak Mı?Vatandaşlar Emlak Bankası tarafından düşük faizli konut kredisi verilmesi ve taksitle ucuz sıfır konut satışı yapmasını bekliyordu. İlk yaplan açıklamalarda sadece kentsel dönüşüm kredisi maddelerde yer aldı. Ancak detaylar bankanın kesin olarak faaliyete geçtikten sonra açıklanacak gibi görünüyor. BDDK Emlak Bankası Faaliyet İzni Resmi Gazete Kararı İlanı BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURULU KARARIKarar Sayısı: 8262Karar Tarihi: 26/02/2019Kurulun 26.02.2019 tarihli toplantısında, 26.02.2019 tarih ve 43890421-101.01.01-E.3768 sayılı yazı ve ekleri incelenmiştir.5411 sayılı Bankacılık Kanununun 10 uncu maddesi ile Bankaların İzne Tabi İşlemleri ile Dolaylı Pay Sahipliğine İlişkin Yönetmeliğin 7 nci maddesi kapsamında yapılan değerlendirme neticesinde, Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş.’ye faaliyet izni verilmesinekarar verilmiştir.

İnşaat Sektörü Acilen Emlak Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi Kampanyaları Bekliyor!GYODER'de geride bıraktığımız günlerde bir rapor açıklaması ve açıklanan raporda Emlak Bankası konut kredisi talebine de yer vermişti. GYODER raporunda "Emlak Bankasının sektöre özgü özel çözümler üretebilecek bir banka yapısına dönüştürülmesi yararlı olacaktır. Bu amaçla yurt dışında örneği olan ipotek sistemleri ile menkul kıymetleştirme yapabilecek ve düşük gelir sahiplerine uzun vadeli düşük faizli kredi sağlayabilecek bir alt yapıyı taşıması yerinde olacaktır." ifadelerine yer verildi. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook Konut Kredisi ve Emlak Haberleri Kapalı Grubumuza Katılmak İçin TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@