Emlak Bankası Yeni Finansman Modelleri Hazırlıyor

Emlak Katılım Bankası Başkanı Deniz Aksu önemli açıklamalarda bulundu ve yapacakları kira sertifikası ihracı hakkında da bilgi verdi. Detaylar haberimizde!

EMLAK HABERLERİ 06.05.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Emlak Katılım Bankası Başkanı Deniz Aksu önemli açıklamalarda bulundu ve yapacakları kira sertifikası ihracı hakkında da bilgi verdi. Detaylar haberimizde!

Yükselen konut kredisi faiz oranları sonrasında ev sahibi olmak isteyen kişilerin en büyük umudu Emlak Katılım Bankası olmuştu. Emlak Katılım Bankası tekrar faaliyete geçmesine rağmen ne yazık ki uzun süredir beklenen faiz oranlarını açıklamadı. Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Deniz Aksu yeni açıklamalarda bulundu. Emlak Katılım Bankası 1 Milyar Liralık Kira Sertifikası İhracı Yapacak Katılım Bankacılığı sistemi hakkında da bilgi paylaşımı yapan Aksu “Katılım bankacılığının temelinde paylaşım var. Riskin ve kârın paylaşımı. Finansman modellerimiz arasında ortaklık yapmak da var.Firmalar ile güvenilir ve finansal olarak güçlü projeksiyona sahip projelere birlikte yatırım yapabiliriz. Katılım bankacılığının pazar payını arttırmak için biraz daha cesur adımlar atmamız gerekli. Mevcut ürün ve hizmet setleri pazar payının artırılmasında sınırlı bir etkiye sahip.Yeni finansman modelleri ve ürünlerin yanında yurtdışı ve yurtiçi kaynakları ekonomiye kazandırarak katılım bankacılığını büyütüp, pazar payını arttıracağız. Yıl sonuna dek 2-3 milyar TL’lik sermaye piyasası ürünü ve yaklaşık 1 milyar TL’lik kira sertifikası ihracı yapacağız" diyerek 1 milyar liralık kira sertifikası ihracı yapacaklarını duyurdu. Yeni Finansman Sistemleri Üzerindeki Çalışmalar Sürüyor Deniz Aksu yapmış olduğu açıklamasında yeni finansman sistemleri üzerinde çalıştıklarını söyleyerek “Bununla beraber bütün entegrasyon süreçlerimizi hızlıca tamamladık ve 21 Mart tarihinde merkez şubemizle hizmet vermeye başladık. Faaliyete geçiş tarihi ile birlikte, bankacılık hizmetlerimizi, internet ve mobil şubemizi, fon toplama ve fon kullandırma ürünlerimizi hizmete hazır hale getirdik, debit kartımız; nakit kart ile kamu bankalarının ortak ATM uygulamasına dahil olduk.Bankamız, tüm sektörün en donanımlı bankacılarından oluşuyor. Temel amacımız, ülkemizin gücüne güvenen ekonomik aktörlerinin yanında güçlü bir finansal çözüm ortağı olarak yer almak. Ayrıca ülkemizin kalkınma hedefi yolculuğuna önemli bir katkı sağlamayı hedefliyoruz.Tüm paydaşlar ve iş ortaklarımızla birlikte işbirliklerimizi arttırarak sektör için sürdürülebilir finansman modelleri oluşturacağız. Güçlüklere omuz veren bir mekanizma ile geliyoruz” diyerek konut finansman sistemleri üzerindeki çalışmaları hakkında da bilgiler verdi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@