12 İlde Yapılan Kanal İstanbul Anket Sonuçları Açıklandı!

Türkiye'nin mega projesi Kanal İstanbul projesi hakkında büyük bir merakla beklenen anket sonuçları açıklandı.

12 İlde Yapılan Kanal İstanbul Anket Sonuçları Açıklandı!
Türkiye'nin mega projesi Kanal İstanbul projesi hakkında büyük bir merakla beklenen anket sonuçları açıklandı. Son dönemde gerek iktidar gerekse de muhalefet cephesinden yapılan açıklamalarla Türkiye'nin en çok konuşulan gündem maddeleri arasında ki yerini koruyan projede vatandaşın desteği de merak konusu olmayı sürdürüyor.

İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından yapılan son anket çalışması ile beraber 12 ilde yaşayan bin 504 kişiye "Kanal İstanbul projesinin yapılmasını destekliyor musunuz?" sorusu yöneltildi. Anket çalışması ile beraber vatandaşın projeye olan desteği ölçüldü.

VATANDAŞIN KANAL İSTANBUL PROJESİNE OLAN DESTEĞİ AZALDI! 

4 - 6 Mart 2021 tarihleri arasında 12 ilde yaşayan vatandaşlar arasında gerçekleştirilen ankette katılımcılara "Kanal İstanbul projesinin yapılmasını destekliyor musunuz?" sorusu yöneltilirken ankette projeye verilen desteğin azaldığı görüldü.

2020 yılının Temmuz ayında yine aynı şirket tarafından yapılan Kanal İstanbul anketi projesinde projeyi destekleyenlerin oranı yüzde 47,7 olarak ölçülmüş, projeye karşı çıkanların oranı ise yüzde 52,3 olarak gerçekleşmişti.

Açıklanan son anket çalışmasına göre ise projeye destek verenlerin oranında düşüş yaşandı. Kanal İstanbul projesine destek verenlerin oranı bu anket döneminde yüzde 42,4 olarak gerçekleşirken karşı çıkanların oranı ise yüzde 57,6 seviyesine yükseldi.KANAL İSTANBUL YAPILACAK MI, PROJENİN İHALESİ NE ZAMAN YAPILACAK, İLK KAZMA NE ZAMAN VURULACAK?

Konu hakkında daha önce açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "inadına yapacağız" diyerek çok konuşulacak bir çıkışa imza atmıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklamada ise projenin ihalesinin 2021 yılı sonuna kadar yapılacağı duyurulmuştu.
Yorumlar (2)
Fatih Akgül 3 hafta önce
Kanal İstanbulun yapılması şarttır.NOKTA.
Hasan B. 8 saat önce
Ülkenin ekonomik durumu ortadayken 1 milyar dolara mal olacak bu projenin nesi şart acaba?Bu projenin masraflarını çıkarmak için 20 yıl kanalın çalışması lazım.