125 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla SGK Tarafından 32 Konut Ve Mesken Satışı Yapılıyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından yayımlanan bir ilan ile İstanbul ve Kocaeli'de gayrimenkul satışı yapılacağı duyuruldu. 30 Mart 2021'de gerçekleştirilecek olan ihalenin açık artırma usulü ile gerçekleştirileceği ve gayrimenkullerin yeni sahiplerinin bu şekilde belirleneceği ilan edildi.

125 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla SGK Tarafından 32 Konut Ve Mesken Satışı Yapılıyor!
Dönem dönem Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan gayrimenkul satışlarına ilişkin yeni bir resmi ilan yayımlandı.

SGK tarafından verilen bilgilere göre İstanbul ve Kocaeli'de bulunan ve nitelikleri konut, mesken, betonarme bina ve arası olarak değişen toplam 32 gayrimenkul ihale yolu ile satışa çıkarıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı tarafından 30 Mart 2021'de düzenlenecek olan ihalede gayrimenkullerin satışı açık artırma usulü ile gerçekleştirilecek.

SGK'NIN SATIŞA ÇIKARDIĞI GAYRİMENKULLER NEREDE?

SGK tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul Esenler Atış Alanı Mahallesinde bulunan 15 konut, yine aynı yerde bulunan 4 mesken, Kocaeli Karamürsel Dereköy Köyünde bulunan 16 mesken ve Kocaeli İzmit Ömerağa Mahallesinde bulunan 1 adet betonarme bina ve arsası ihale yoluyla satılacak. SGK tarafından bu gayrimenkuller için belirlenen muhammen bedellerin 125 Bin TL'den başladığı ve 16 milyon 500 Bin TL'ye kadar çıktığı bildirildi.

İHALEYE KATILIM NASIL YAPILACAK?

SGK'nın satışa çıkardığı gayrimenkullerin ihalesine katılabilmek için izlenmesi gereken yollar da açıklandı. İhaleye katılmak isteyenlerin ihale dökümanlarını SGK'nın ilgili biriminde ücretsiz görebilecekleri duyuruldu. Satın alınmak istenilen gayrimenkul için şartname satın alma bedelinin ve teminat ücretinin bankaya yatırılması ile ihaleye girilebilecek. İhaleye katılmak isteyenler işlemlerini 29 Mart saat 17:00'a kadar bitirmek zorundalar. İhale başvuruları ihale komisyonuna şahsen yapılacağı açıklandı. Posta veya bir başka yolla ihaleye başvuru kabul edilmeyeceği ilan edildi.

Öte yandan SGK tarafından satılacak olan gayrimenkullerin satış işlemlerinde KDV'den muafiyet olduğu bildirildi.

Emlak365.com

 
Yorumlar (0)