1915 Çanakkale Köprüsü Yükselirken Konut Fiyatları Yüzde 40 Zamlandı!

Türkiye'nin en büyük ulaşım projeleri arasında gösterilen 1915 Çanakkale Köprüsü giderek yükselmeye devam ederken inşatta yaşanan yükseliş bölgedeki konut fiyatlarına da yansıdı. Çanakkale Köprüsü güzergahı üzerinde yer alan konut ve arsa fiyatları adeta uçuşa geçti. Detaylar haberimizde...

1915 Çanakkale Köprüsü Yükselirken Konut Fiyatları Yüzde 40 Zamlandı!

Dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü unvanı için geri sayımın hızlandığı 1915 Çanakkale Köprüsü bölgede yer alan konut ve arsa fiyatları üzerinde de yükselişe neden oldu. 

1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ GÜZERGAHI ALTIN OLDU, EMLAK FİYATLARI UÇTU! 

Köprünün güzergahı üzerinde yer alan taşınmazların fiyatları büyük oranda artış gösterirken konu hakkında AA Haber Ajansına açıklamada bulunan ve bölgede emlakçılık işi yapan Seyhan Arslan köprü inşaatı sonrasında insanların bölgedeki konut ve arsa taleplerinin arttığını belirterek "İnsanlar bu hız karşısında daha çok yer aramaya ve daha çok satın almaya başladı.

Emlakçı arkadaşlarımızla bizler daha çok iş yapar hale geldik. Şu anda fiyatlarda bir önceki döneme göre yüzde 35'e varan artışlar oldu. Bu rakamlar sevindirici. Bazı bölgelerde bu rakamlar yüzde 40 seviyelerinde. 100 bin liralık tarlalar 140-150 bin lira civarında. Daha da artması söz konusu. Çünkü bölgemiz meyve konusunda da ilgi çeken bir yer. Lapseki şeftalisi var, Lapseki kirazı var. Bunlar önemli ürünler. İnsanlarımız, yatırımcılarımız bu konuda da burayı tercih ediyorlar. Köprü bu anlamda farklı sektörlerinde önünü açtı" diyerek bazı bölgelerde yüzde 40 oranında fiyat artışları yaşandığını söyledi. 

Daha önce bölgede bulunan tarlalar için istenen satış fiyatlarının 100 bin lira civarında olduğunu belirten Arslan köprü inşaatının hızla yükselmesinin ardından bu tarlaların satış fiyatlarının da 150 bin lira civarına kadar çıktığnı belirterek fiyatların köprünün tamamlanması ve hizmete girmesi halinde daha da artacağı yönünde beklentileri olduğunu söyledi. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)