2. El Araç Satışlarında Uygulanan, Fiyatları Uçuran Tuzak Kiralık Dairelere Sıçradı

Pandemi süreciyle bazı şehirlerde artan kiralık ev fiyatlarına ikinci bir darbe geldi.

2. El Araç Satışlarında Uygulanan, Fiyatları Uçuran Tuzak Kiralık Dairelere Sıçradı

Pandemi süreciyle bazı şehirlerde artan kiralık ev fiyatlarına ikinci bir darbe geldi. Bazı ev sahibi ve emlakçıların ikinci el araç fiyatlarında oynanan fiyat yükseltme oyununu, kiralık daireler için kullandıkları ortaya çıktı.

Pandemi süreci nedeniyle şehirlerin emlak sektörüne dair yapıları değişti. Bu dönemde bazı şehirler için kiralık evlere talep çok artarken bazı şehirlerde ise kiralık evler boş kaldı. Bu dönemde eski düzenine devam eden şehirlerde ise bazı emlakçılar ile ev sahiplerinin fiyatları yükseltmek adına uyguladıkları yöntem ortaya çıktı. 

2. EL ARAÇ FİYATLARININ YÜKSELTİLMESİ İÇİN KULLANILAN OYUN KİRALIK EVLERE SIÇRADI

Kiralık ev arayan vatandaşlar çoğu zaman ilk olarak taşınmak istedikleri bölge için yayımlanan internet ilanlarını incelerler. İnternet üzerinden yayımlanan ilanlar kapsamında fiyat bilgisi edinmek isteyen kiracılar için son oynanan oyunlardan bir tanesi ortaya çıktı. Daha önceki dönemde ikinci el araç piyasasında da görülen bu tuzak ile müşterilerin ilgi gösterdikleri araçların satıldığını bildiriliyor, daha yüksek fiyatlı araçlar öneriliyordu.

İkinci el araçta uçuşa geçen fiyatların perde arkasına yönelik yapılan araştırmada yüzlerce sahte araç ilanına 'Opsiyonlanmıştır' ifadesi yazılarak piyasa fiyatlarının yükseltildiği ortaya çıkmıştı. Sahte araç ilanlarıyla fiyat yükseltilirken bu durum kiralık dairelerde de olmaya başladı. 

Bazı ev sahibi ve emlakçılar internet üzerinden sahte kiralık ev ilanları yayımlıyorlar. Bu ilanlar için başvuruda bulunan vatandaşlara o evlerin kiralandığını söyleyen fırsatçılar daha yüksek tutardan kiralık ev öneriyorlar. Uzmanlar konuya ilişkin vatandaşlara dikkatli olmalarını tavsiye ediyorlar.

Emlak365.com

Yorumlar (0)