2020 Yılsonu Aralık Çeşitlerine Göre Tuğla Fiyatları

Aralık ayı sonunda tuğla fiyatları yeniden güncellendi. Çok sayıda etmene göre değişen tuğla fiyatlarında yılsonu yükseldi. İşte tuğla fiyatlarında oluşan son tablo.

2020 Yılsonu Aralık Çeşitlerine Göre Tuğla Fiyatları

Emlak365.com - 2020 yılı başından itibaren inşaat malzemelerinde fiyatlar yükseliyor. Kademeli bir artış gösteren inşaat yapı malzemelerinde fiyatları değişen ürünlerden bir tanesi de tuğla oldu. İnşaat yapı malzemeleri arasında en çok kullanılan kalemlerden birisi olan tuğla fiyatlarına ilişkin son gelişmeler ve fiyat listesi şöyle;

2020 YILSONU İNŞAAT TUĞLASI FİYAT LİSTESİ

İnşaat tuğla fiyatları yıl içerisinde yaşanan pandemi süreci etkileri ile kademeli olarak değer kazandı. 2020 yılının başında yaşanan durağanlık döneminde belli bir bant seviyesinde bulunan tuğla fiyatları daha sonra salgın sürecinin etkisi altına girdi. Üretim durduğu bu dönemin ardından dolar kuru ve ardından ise emlak sektöründe yaşanan canlanma fiyatları etkiledi. Sonbahar döneminde firmaların yeni projelerine başlamış olması talebin çok yükselmesi fiyatları doğrudan etkiledi. 

ÇEŞİTLERİNE GÖRE TUĞLA FİYATLARI

Yaşanan tüm bu sürecin sonunda tuğla fiyatlarında yaşanan fiyat listesini, çeşitlerine göre aktarıyoruz. Ancak tuğla fiyatlarında birim adet fiyatı çok sayıda ermene göre değişmektedir. Özellikle uzun süreli ve toplu alımlarda firmalar daha uygun seçenekler sunabilmekte. Bunun yanında nakliye ücreti ve diğer maliyetler de fiyatlar üzerinde etkili oluyor.