23 Aralık 1 Ocak Hazineye Ait İmarlı Arsa Satış Duyuruları

Kamu kurumları 2021 yılının son günlerinde konut, işyeri, ticari alan imarlı konut satışlarını yayımladılar. Arsa yatırımı yapmak isteyenler için tüm listeyi haberimizde derledik.
23 Aralık 1 Ocak Hazineye Ait İmarlı Arsa Satış Duyuruları

SGK, DSİ, Milli Emlak Müdürlüğü, Belediye Başkanlıkları tarafından yeni arsa satış duyuruları geldi.

23 Ocak 2021 ile 1 Ocak 2022 tarihleri için yayımlanan arsa satış duyurularında çok büyük m2'li yada büyük kentlerde değerli alanlarda düşük m2'li ancak pahalı arsalarda bulunuyor.

KAMUDAN SATILIK İMARLI ARSA SATIŞ DUYURULARI

Kamu kurumları arsa satışlarını ihale usulü ile yaparlar. Kurumlar duyurularını açık ilan şekilde yayımladıktan sonra ihale için başvuru sürecini başlatırlar. Başvuru aşamasında yapılması gereken ilan eden kurumlar başvuruları tamamladıktan sonra ilan edilen tarih saat ve adreste ihale düzenler. İhale başvurusunda bulunanlar ihale salonunda hazır bulunur ve arsalar için tekliflerini sunarlar.

Satış işlemleri açık ihale usulü yada kapalı teklif usulü ile olabilir. Kurumların belirlediği seçeneğe göre süreç tamamlanır. İhale sonunda en yüksek teklifi verenler satışa çıkarılan arsaları almaya hak kazanırlar. Satın alma hakkı sonunda kurumların belirlediği şekilde peşin yada taksitli ödeme süreci tamamlanarak devir teslim tapu süreci tamamlanır.

GÜNCEL DUYURULAR

Yukarıda temel ifadelerle ile aktardığımız şekilde arsa almak isteyenler için 23 Aralık 2021 tarihi itibariyle başvuru süreci devam eden tüm ihale ilanlarını derledik. İşte imarlı arsa yatırımı yapmak isteyecekler için satış ilanı olan şehirler, arsaların büyüklüklerine dair bilgiler ve arsaları satacak olan kamu kurumları listesi.

23 Aralık 1 Ocak Hazineye Ait İmarlı Arsa Satış Duyuruları23 Aralık 1 Ocak Hazineye Ait İmarlı Arsa Satış Duyuruları23 Aralık 1 Ocak Hazineye Ait İmarlı Arsa Satış Duyuruları23 Aralık 1 Ocak Hazineye Ait İmarlı Arsa Satış Duyuruları

İHALE BAŞVURUSUNDA BULUNMAK İÇİN

Konut imarlı arsa satışları için kamu kurumlarına başvuru yapacak olanlar kurumlara giderek ihale şartnamesinin detaylarını öğrenebilirler. Bunun dışında başvurular ihale başvuru evraklarının kuruma teslim edilmesi ve her arsa için ayrı ayrı belirlenen geçici teminat bedelinin ödenmesi ile süreç tamamlanacak.