46 Millet Bahçesi Projesinin Faturası 1 Milyar 688 Milyon Liraya Yükseldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan her ile en az bir millet bahçesi projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ihaleleri Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ üzerinden gerçekleştirmeye devam ediyor.

46 Millet Bahçesi Projesinin Faturası 1 Milyar 688 Milyon Liraya Yükseldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan her ile en az bir millet bahçesi projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ihaleleri Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ üzerinden gerçekleştirmeye devam ediyor. Bugüne kadar gerçekleştirilen 46 millet bahçesi için devletin kasasından çıkan para 1 milyar 688 milyon liraya ulaştı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ üzerinden yapılan açıklama ile yapımı tamamlanan ve halen devam eden millet bahçesi projeleri için ödenen para 1 milyar 688 liraya ulaştı. MİLLET BAHÇESİ PROJELERİ İÇİN BUGÜNE KADAR KAÇ LİRA ÖDENDİ?CİMER üzerinden yöneltilen soru üzerine TOKİ tarafından yapılan açıklamada 2 Eylül 2020 tarihine kadar devletin kasasından millet bahçesi projeleri için 1 milyar 688 milyon liralık ödeme yapıldığı duyuruldu. 46 millet bahçesi için yapılan ödemelerin toplamı olarak duyurulan millet bahçelerinin 11 tanesinin tamamlandığı, diğerlerinin ise yapım aşamalarının sürdüğü dile getirildi. Yapımı tamamlanan 11 millet bahçesi için ödenen tutar 280 milyon 266 bin 700 lira olarak açıklanırken yapımı devam eden 35 millet bahçesi için ödenen tutar ise 1 milyar 408 milyon 157 bin 84 lira olarak duyuruldu. 126 ADET MİLLET BAHÇESİ İÇİN PROJELENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR Millet bahçeleri projelerine ilişkin de yanıt veren TOKİ 126 millet bahçesi için ise projelendirme çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Toplu Konut İdares Başkanlığı tarafında yapılan açıklamada “Projelendirme aşamasında olan 126 adet Millet Bahçesi’nin maliyeti, işlerin ihale edilmesine takiben belli olacaktır” sözleri ile bu bahçelere ait olan maliyetlerin ihale süreçlerinin tamamlanmasının ardından belli olacağı belirtildi. Emlak365.com


Yorumlar (0)