EMLAK HABERLERİ

8 Şehirde 25 Ova İçin Büyük Ova Koruma Alanı Kararı Resmi Gazete İle Yayımlandı!

25 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Bazı Ovaların Büyük Ova Koruma Alanı Olarak Belirlenmesine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 3199) yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan karar kapsamında Bayburt, Batman, Bursa, Elazığ, Kahramanmaraş, Kars, Malatya, Muş ve Niğde illerinde yer alan çok sayıda ova Büyük Ova Koruma Alanı olarak ilan edildi. Detaylar haberimizde...

25 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Bazı Ovaların Büyük Ova Koruma Alanı Olarak Belirlenmesine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 3199) yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan karar kapsamında Bayburt, Batman, Bursa, Elazığ, Kahramanmaraş, Kars, Malatya, Muş ve Niğde illerinde yer alan çok sayıda ova Büyük Ova Koruma Alanı olarak ilan edildi. Detaylar haberimizde…

Bazı Ovaların Büyük Ova Koruma Alanı Olarak Belirlenmesine İlişkin Karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak 25 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Yayımlanan karar kapsamında 8 farklı şehirde yer alan 25 ova hakkında 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunun 14 üncü maddesi gereğince Büyük Ova Koruma Alanı kapsamına alınma kararı çıkarılmış oldu. 

BAZI OVALARIN BÜYÜK OVA KORUMA ALANI OLARAK BELİRLENMESİNE İLİŞKİN KARAR (KARAR SAYISI 3199)

CUMHURBAŞKANI KARARI:

Bazı Ovaların Büyük Ova Koruma Alanı Olarak Belirlenmesine İlişkin ekli kararın yürürlüğe konulmasına, 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunun 14 üncü maddesi gereğince karar verilmiştir. 

Recep Tayyip Erdoğan 

Cumhurbaşkanı 

BÜYÜK OVA KORUMA ALANI OLARAK BELİRLENEN OVALARIN İSİMLERİ 

Gerçüş Ovası 

Aydıntepe Ovası 

Beşpınar Ovası 

Demirözü Ovası 

Yazıbaşı Ovası 

Güllüce Ovası 

İznik Ovası 

Orhaneli Ovası 

Orhangazi Ovası 

Melik Ovası 

Karakoçan Ovası 

Kovancılar Ovası 

Altınyayla Ovası 

Yeşilova Ovası 

Kars Akyaka Demirkent Ovası  

Kars Susuz Ovası  

Eymir Kızık Ovası  

Kale Ovası 

Yenice Ovası 

Bulanık Ovası  

Liz Ovası  

Malazgirt Ovası  

Eminlik Ovası  

Hacıbeyli Ovası  

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir