ABD'de 2020 Mayıs Ayı Ulusal Konut Fiyatları Endeksi Rakamları Piyasaların Beklentisinin Uzağında Kaldı

ABD'de S&P CoreLogic Case-Shiller Ulusal Konut Fiyat Endeksi rakamları açıklandı. 2020 Mayıs ayında bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 4,5 arttı. Konut fiyatlarındaki artışın beklentilerin altında çıkması ABD'de şaşkınlıkla karşılandı.

ABD'de 2020 Mayıs Ayı Ulusal Konut Fiyatları Endeksi Rakamları Piyasaların Beklentisinin Uzağında Kaldı

S&P CoreLogic Case-Shiller tarafından ABD'de 2020 Mayıs ayı Ulusal Konut Fiyatı Endeksi rakamları açıklandı. Açıklanan rakamlara göre ABD'de konut fiyatları 2019 Mayıs ayına nazaran 2020 Mayıs ayında yüzde 4,5 artış gösterdi.

TOPARLANMA EĞİLİMİ DURDU

2020 Nisan ayında ABD'de Ulusal Konut Fiyatı Endeksi yüzde 4,6 yükselmişti. Koronavirüs sürecinde meydana gelen bu yükseliş toparlanma eğilimi olarak değerlendirilmişti.

MAYIS 2020 RAKAMLARI PİYASA BEKLENTİLERİNİ KARŞILAMADI

ABD'nin 20 kentinde konut fiyatlarına ilişkin endeks rakamlarında ise Mayıs 2020'de yıllık rakamlar yüzde 3,7 arttı. Ancak bu artış piyasanın beklentilerinin uzağında kaldı. Piyasalar ilgili endekste yüzde 4'ün üzerinde bir artış bekleniyordu.

ABD'DE KONUT FİYATLARI EN ÇOK ARTAN KENTLER

ABD'de konut fiyatlarının en fazla arttığı kentler Phoneik, Seattle ve Tampa olurken en az arttığı kentler ise Chicago, New York ve San Francisco oldu.

Nisan 2020'de ilgili endeks yüzde 3,9 artış göstermişti.

Emlak365.com

Yorumlar (0)