Adalet Bakanı Gül'den Noterlerde Tapu Satışı Açıklaması! Gayrimenkul Devir ve Tespit İşlemleri İçin Noterler Hazır

Noterler Birliği tapu işlemlerinin kendilerine geçiş işlemleri için çalışmalarına tüm hızı ile devam ederken konu hakkında son açıklama Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yapıldı. Tapunun notere devri ne zaman son dakika, noterden tapu hisse devri ne zaman yapılacak, noterden ev satışı başladı mı, ne zaman başlar, noterden gayrimenkul satışı başladı mı? Noterler tapu satışına hazır!

Adalet Bakanı Gül'den Noterlerde Tapu Satışı Açıklaması! Gayrimenkul Devir ve Tespit İşlemleri İçin Noterler Hazır

Türkiye'de konut satış rakamları her geçen gün artmaya devam ederken konu hakkında Adalet Bakanlığı düğmeye basmış, gayrimenkul satışlarının noter üzerinden de yapılmasına yönelik çalışmalar başlatılmıştı. 

TAPUNUN NOTERE DEVRİ NE ZAMAN SON DAKİKA?

5 Mayıs Türkiye Noterler Günü kutlamaları kapsamında Ankara 54. Noterini ziyaret eden Adalet Bakanı Abdülhamit Gül önemli açıklamalarda bulundu. Uzun süredir gündemde olan ve 2021 yılında başlaması beklenen noterlerde tapu satışı konusu hakkında da bilgilendirmede bulunan Bakan Gül söz konusu düzenlemenin gündemlerinde olduğunu dile getirdi. 

İlk gündeme geldiğ dönemde tapu çalışanları ile noterleri yapılan açıklamalar ve çıkışlar nedeni ile karşı karşıya getiren uygulamada noterler tapu satışına hazır olduklarını dile getirirken çalışamalar da hız kazandı. Adalet Bakanı Gül konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında yurt dışında yapılan işlemlerin Türkiye'de ki sistemde anında görüntülenmesi, Türkiye içinde farklı noterlikler arasında ağ kurulması ile vatandaşlara yönelik önemli hizmetler ve kolaylıklar sunulduğunu belirterek "Şimdi noterliklerle ilgili işlemleri daha da artırıcı kalemleri çalışıyoruz. Noterlerin yapabileceği işler açısından, bazı delil tespiti ve çekişmesiz yargısal işlemlerin verilmesi de dahil gündemimizde olanlar arasında" diyerek gayrimenkul satışlarının noterlerde yapılmasıının da önem verdikleri konular arasında yer aldığını söyledi. 

Ankara 54. Noteri Handan Baykam ziyareti için Adalet Bakanı Gül'e teşekkür ederken noterden gayrimenkul satışı, devri ve tespiti hakkında önemli çalışmalar yapıldığının altını çizdi.

Yorumlar (1)
asi 2 ay önce
Mülkiyet işlemleri tapu hariç hiçbir kurum kuruluşa vs verilmemeli hele noterlere hiç.. herşeye para gözüyle bakmaktan ne zaman vazgeçeceğiz acaba.. tapuda herkesin işi gününde bitiyorken.. çevere ve şehircilik bakanlığı niye sessiz acaba..