Adıyaman'dan Destek: Suriyeli Aileler İçin 26 Briket Ev İnşa Edilecek!

Suriye'de yaşanan iç savaş sonrasında milyonlarca kişi evsiz kalırken İdlib bölgesinde mülteciler için briket evler inşa edilmeye başlanmıştı.

Adıyaman'dan Destek: Suriyeli Aileler İçin 26 Briket Ev İnşa Edilecek!

Suriye'de yaşanan iç savaş sonrasında milyonlarca kişi evsiz kalırken İdlib bölgesinde mülteciler için briket evler inşa edilmeye başlanmıştı. Adıyaman'dan da briket ev kampanyasına destek verildi.

Adıyaman'da düzenlenen kampanya ile toplanan paralar ile İdlib'de Suriyeli mültecilerin zorlaşan kış koşullarında ısınmalarını sağlayacak 26 briket evin inşa edileceği açıklandı. Adıyaman İl Müftülüğü tarafından başlatılan kampanya kapsamında kısa sürede yardımsever vatandaşlar tarafından bağışlanan toplam para 154 bin 326 liraya ulaştı. Toplanan para Suriye'nin İdlib bölgesinde briket ev yapımında kullanılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfına gönderildi. İDLİB'DE SURİYELİ MÜLTECİLER İÇİN 26 BRİKET EV YAPILACAK! Konu hakkında açıklama yapan Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı Suriye'de uzun yıllardan bu yana iç savaş yaşandığını belirterek “Yaklaşık 10 gün önce bir sel, fırtına oldu ve İdlib'deki kardeşlerimizin derme çatma o çadırları başlarına uçtu, evsiz kaldılar, yuvasız kaldılar. O çamurda, çaylakta, suların içerisinde o yavruların sağa, sola koşuşturmaları hiçbir zaman gözümüzün önünden gitmiyor.Bizlerde geçtiğimiz hafta Çarşamba ve Perşembe ilçelerde dahi bütün personellerimizle toplantılarımızı yaptık" diyerek bu içler acısı durumda destek olmak adına yardım kampanyası başlattıklarını söyledi. Başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan para ile şu anda 26 briket ev yapımına başlandığını  belirten Taşçı yardım kampanyasının devam ettiğini ve bu rakamın 40'a kadar çıkmasını beklediklerini söyledi. Yapılan evlerin yer aldığı sokağa Adıyaman Sokağı adı verilecek. Taşçı bu sayede Adıyaman'ın adını Suriye'de duyuracaklarını belirtirken yardım kampanyası ile yapılan evlerde oturan kişilerin soğuk havalardan korunma imkanı elde edeceklerini söyledi. Emlak365.com

Yorumlar (0)