EMLAK HABERLERİ

AK Partili Turan Açıkladı: 1915 Çanakkale Köprüsü Ne Zaman Açılacak?

Türkiye'nin en büyük ulaşım projeleri arasında yer alan 1915 Çanakkale Köprüsü projesinde çalışmalar tüm hızı ile devam ederken proje hakkında son dakika açıklaması AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan tarafından yapıldı.

Türkiye'nin en büyük ulaşım projeleri arasında yer alan 1915 Çanakkale Köprüsü projesinde çalışmalar tüm hızı ile devam ederken proje hakkında son dakika açıklaması AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan tarafından yapıldı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan yapımı tüm hızı ile devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında bilgi verdi. Türkiye’nin en önemli ulaşım projeleri arasında yer alan 1915 Çanakkale Köprüsü inşaat şantiyesini ziyaret eden Turan Lapseki ilçesi Şekerkaya mevkisindeki şantiyesinde bulunan yetkililerden inşaat süreci hakkında bilgi aldı. 

1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ KEDİ YOLU İNŞAATI TAMAMLANDI, ASYA VE AVRUPA BİRBİRİNE BAĞLANDI!

Yetkililerden çalışmaların son durumu hakkında bilgi alan Bülent Turan dev projenin kedi yolu çalışmalarının tamamlandığını belirterek bu çalışma ile Asya ve Avrupa yakasının bir kere daha birbirine bağlandığını dile getirerek ana halatların birbirine bağlanma sürecine geçiş yapıldığını dile getirdi. Hem Türkiye hem de insanlık için yapılan köprünün son derece büyük bir eser olduğunu belirten Turan “Bu bölgenin turizmi, tarımı ve sanayisi çok kıymetlidir.

Ancak ulaşımın olmadığı yer gelişmede sıkıntı yaşar. Ulaşım varsa gelişim olur. Dolayısıyla biz köprümüzden sonra bölgemizin her alanda ayağa kalkacağını, lojistik merkezi olacağını, çok daha kıymetli işyerlerinin ve ihracatın yolunun açılacağını düşünüyoruz. Dediğim gibi yıl sonu araçla karşıya geçme imkânı olacak. Her şeyi eleştiren, her şeye laf yetiştiren bir anlayış değil, iş yapan, üreten ve toplumu motive eden bir anlayışla bu güzel köprünün bitmesine şahit olacağız” diyerek son durum hakkında bilgi verdi. 

1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ SON DURUM NE, KÖPRÜ NE ZAMAN ULAŞIMA AÇILACAK?

Temeli atıldığı tarihte 18 Mart 2022 tarihinde açılacağı duyurulan köprüde pandemiye rağmen çalışmalar alınan tedbirler kapsamında kesintisiz olarak devam ederken Turan yapmış olduğu açıklama ile bu sene bitmeden köprüden araçların geçiş yapabileceğini belirtirken 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatının belirlenen tarihten daha önce tamamlanacağını duyurdu. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir