Akkuyu Nükleer Santrali İnşaatında Son Durum Ne?

Tamamlandığında Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali unvanını elde edecek olan Akkuyu NGS projesinde çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor.

Akkuyu Nükleer Santrali İnşaatında Son Durum Ne?

Tamamlandığında Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali unvanını elde edecek olan Akkuyu NGS projesinde çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Akkuyu Nükleer Santrali ne zaman bitecek, kim yapıyor, kimin, ne zaman açılacak?

Türkiye'nin en büyük enerji yatırımlarından biri olan ve tamamlandığı anda büyük bir ilki gerçekleştirecek olan Akkuyu Nükleer Santrali projesinde son durum hakkında açıklama Akkuyu Nükleer Genel Müdürü Anastasia Zoteeva tarafından yapıldı. Bloomberg HT televizyonunun canlı yayınına katılan Zoteeva projenin son  durumu ve inşaatı hakkında yeni bilgilendirmelerde bulundu. AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ NE ZAMAN BİTECEK?Akkuyu NGS projesinin son durumu hakkında bilgi veren Akkuyu Nükleer Genel Müdürü Anastasia Zoteeva projenin etaplar halinde yapılacağını, ilk hedeflerinin ise birinci üniyeti 29 Ekim 2023 tarihine kadar tamamlayarak devreye almak olduğunu söyledi. 2023 yılında açılacak olan birinci ünitenin ardından 2026 senesine kadar ise her sene bir ünite daha devreye alınarak proje tamamlanacak. Toplamda 4 ünite inşa edilecek. AKKUYU NÜKLEER SANTRAL İNŞAATI İÇİN 8 BİN KİŞİ ÇALIŞIYOR!Akkuyu Nükleer Genel Müdürü Anastasia Zoteeva inşaatın son durumu hakkında da bilgi vererek şu anda inşaat alanında çalışan işçi sayısını 8 bin kişi olarak açıklayarak "Bu 8 bin kişinin arasında inşaat işçileri, yöneticiler ve mühendislerde var. Çalışanlarımızın yüzde 80'i Türk vatandaşı. Neredeyse bütün çalışanlarımız Türk yani. Akkuyu projemizde çok fazla kişi çalışıyor. Bunlar arasında çok iyi öğrencilerimizde bulunuyor. Nükleer enerji santrali nasıl çalışır gelip öğrenmek istediler ve aramıza katıldılar. Şu anda çalışan sayımız 8 bin kişi ama inşaatın yoğunlaştığı bölümde çalışan sayımızın 12 bine ulaşacağını tahmin ediyorum" dedi. Emlak365.com

Yorumlar (0)