Akkuyu Nükleer Santrali Son Durum: 3. Ünitesi İçin İnşaat Lisansı Verildi!

Türkiye'nin dev enerji yatırımları arasında yer alan Akkuyu Nükleer Enerji Santrali hakkında Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından son dakika açıklaması geldi.

Akkuyu Nükleer Santrali Son Durum: 3. Ünitesi İçin İnşaat Lisansı Verildi!

Türkiye'nin dev enerji yatırımları arasında yer alan Akkuyu Nükleer Enerji Santrali hakkında Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklama ile projenin 3. ünitesinin yapımı için inşaat lisansı alındığı duyuruldu. Akkuyu Nükleer Enerji Santrali nerede, Akkuyu NGS son durum ne, ne zaman açılacak, tamamlanacak, bitecek?

Tamamlandığı anda Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali olacak olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) projesi hakkında son dakika açıklaması geldi. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı son dakika açıklamasında bulundu. AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ NGS 3. ÜNİTESİ İÇİN İNŞAAT LİSANSI VERİLDİ! Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada "Akkuyu NGS'nin 3. ünitesi için inşaat lisansı verildi. 2023'te ilk reaktör devreye alınacak ve enerji portföyümüz yeni bir enerji kaynağıyla daha çeşitlendirilecek. Akkuyu'dan yükselecek enerji tüm Türkiye'yi aydınlatacak" ifadeleri ile alınan yeni karar duyuruldu. 

AKKUYU NGS NEREDE, SON DURUM NE?Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali projesi olması nedeni ile büyük önem taşıyan Akkuyu Nükleer Enerji Santrali projesinde çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Proje Mersin'in Gülnar ilçesinde yer alan Akkuyu mevkiinde inşa ediliyor. Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali projesinde çalışmaların 2023 yılına kadar  tamamlanması ve 2023 yılında santralin devreye alınarak enerji üretmesi planlanıyor. Projede ilk çalışmalar 2018 yılında başlamıştı. Emlak365.com


Yorumlar (0)