Ali Babacan'dan Kanal İstanbul Açıklaması: Lafla Peynir Gemisi Yürümez!

AK Parti'den ayrılan Ali Babacan siyaset hayatına kurduğu Deva Partisi ile devam etme kararı almıştı. Deva Partisi tarafından düzenlenen Çankaya ilçe kongresine katılan Babacan hükümeti eleştirirken Kanal İstanbul hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Ali Babacan'dan Kanal İstanbul Açıklaması: Lafla Peynir Gemisi Yürümez!
Deva Partisi Çankaya ilçe kongresine katılan Ali Babacan önemli açıklamalarda bulundu. Deva Partisi Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile güçler ayrılığı ilkesini ortadan kaldırıldığını belirterek partili cumhurbaşkanlığı sisteminin belirtildiği üzere koalisyonları ortadan kaldırmadığını söyledi.

ALİ BABACAN'DAN HÜKÜMETE SERT TEPKİ! 

Hükümeti son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler üzerinden eleştiren Ali Babacan "Bizler sistemden ayrıldıktan sonra iş üretecek doğru, düzgün kadro kalmadı yanlarında. Laf üretmekle götürmeye çalışıyorlar ama lafla peynir gemisi yürümüyor. Dünkü güneşle bugünkü çamaşır kurutulmaz. Geçmiş başarıları tekrar tekrar konuşarak şu anki sorunların üzerini örtemezsiniz" dedi.

KANAL İSTANBUL PROJESİ YAPILIRSA EKONOMİK KRİZ DERİNLEŞİR! 

Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kesinlikle yapılacağı açıklanan Kanal İstanbul projesinin ekonomik krizi daha da derinleştireceğini iddia ederek çiftinin ürettiği her üründe zarar ettiğini söyledi. İnsanların hayat pahalılığı altında ezildiğini belirten Ali Babacan "Hayat pahalılığı altında ezilen vatandaşımızın derdine Kanal İstanbul ile değil, toprağı su ile buluşturarak derman olabilirsiniz. Kanal İstanbul için harcanacak kaynak Türkiye'deki tarımsal sulama projesi için harcanacak miktardan katbekat fazla" diyerek projenin yerine tarımsal sulama projesinin hayata geçirilmesi gerektiğini dile getirdi.

KANAL İSTANBUL PROJESİNDE SON DURUM NE?

Konu hakkında son açıklama Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılmış, 2021 yılında projeye ilk kazmanın vurulacağı duyurulmuştu. Kanal İstanbul ihalesi bu sene yapılacak açıklamaları gelirken ihalenin sonuçlanmasının ardından projenin yol haritası da kamuoyuna açıklanacak.
Yorumlar (0)