Alışveriş Merkezleri İçin Son Dakika Kira Desteği ve Açılış Kapanış Saatleri Açıklaması Geldi!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Yönetim Kurulu Toplantısı tamamlandı.

Alışveriş Merkezleri İçin Son Dakika Kira Desteği ve Açılış Kapanış Saatleri Açıklaması Geldi!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Yönetim Kurulu Toplantısı tamamlandı. Toplantı sonrası merakla beklenen AVM tavsiye kararları açıklandı. AVM dükkanları için kira desteği açıklaması geldi. Detaylar haberimizde...

Koronavirüs salgını döneminde alınan zorunlu kısıtlama kararlarından en çok Alışveriş Merkezleri etkilenmişti. Hem gelen kısıtlama kararları hem de vatandaşların virüs kapma endişesi ile AVM'lerden uzak durması ile cirolarda büyük düşüş yaşanmıştı. 

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Yönetim Kurulu toplantısı kapsamında yapılan görüşmeler sonrasında alınan tavsiye kararları açıklandı. 

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNİN YENİ AÇILIŞ VE KAPANIŞ SAATLERİ KAÇ?

Yapılan açıklamada koronavirüs salgını nedeni ile artan yeni vaka ve vefat sayıları hatırlatılarak alışveriş merkezlerinin yeni açılış ve kapanma saatleri duyuruldu. Alınan karar kapsamında "Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklandığı ve İçişleri Bakanlığı genelgelerinde düzenlendiği üzere alışveriş merkezlerimiz, sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı günlerde 10.00-20.00 saatleri arasında faaliyetlerini sürdürmeye ve misafirlerine hizmet sunmaya devam edecektir" açıklaması ile saat 10.00 itibari ile açılacağını, saat 20:00 itibari ile ise kapanacağı ilan edildi. 

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNE KİRA DESTEĞİ! 

Zorunlu kısıtlama kararları kapsamında kapatılan çocuk eğlence merkezi, sinema ve restoranlar gibi alanlardan kira alınmadığı belirtilirken sektörlere göre kiracılara yüzde 70'e varan oranlarda indirim yapıldığı belirtildi. Şimdiye kadar kiracılara 5 milyar lirayı aşan kira desteği verildiği belirtilen tavsiye kararında bundan sonra da her kiracıya üyeler tarafından kira desteği verilmesine devam edilmesi istendi. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)