Ankara Büyükşehir Belediyesi ihale ile konut ve arsa satıyor Ankara'nın göbeğinde 290 bin liraya ev sahibi olma fırsatı

Konut ve arsa fiyatlarının en yükseldiği iller arasında yer alan Ankara'da ucuz konut ve arsa yatırımı yapmak isteyen kişilere Ankara Büyükşehir Belediyesi belediyeden satılık konut ve arsa yatırımı yapma imkanı sundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ihale ile konut ve arsa satıyor 290 bin liraya ev sahibi olma fırsatı!

1 Aralık 2022 tarihli Resmi Gazete ile ilana çıkan Ankara Büyükşehir Belediyesi 290 bin liradan başlayan fiyatlarla satılık daire ve arsa ilanları yayımladı. Yayımlanan ilanlar kapsamında Ankara Çubuk, Keçiören ve Pursaklar ilçesinde yer alan 14 arsanın yanı sıra Ankara'nın Keçiören ilçesinde yer alan mesken nitelikli 8 adet daire de yine ihale yöntemi ile satışa sunuldu. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklama ile yapılan anlaşmalar ile satış yetkisi ABB'ye verilen taşınmazların 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 36. maddesi gereğince Kapalı Zarf usulü ile satış bedeli, ihale karar pulu, sözleşme karar pulu, ilan giderleri ve diğer giderleri peşin ödenmesi şartıyla peşin olarak satışa sunulduğu ilan edildi. Söz konusu ihaleler iki etapta tamamlanacak. 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SATILIK DAİRE İLANLARI! 

Ev sahibi olmak isteyen kişiler yükselen fiyatlar nedeniyle mağduriyet yaşarken Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 Aralık 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ilan kapsamında mülkiyeti belediyeye ait olan ve satış yetkisi alınan 11 taşınmaz satışı için ihale düzenleneceği duyuruldu. Söz konusu taşınmazlar için ihale 29 Aralık 2022 tarihinde Hipodrom Caddesi No: 5’deki Belediye Hizmet binasının B Blok 1. Katında bulunan ENCÜMEN salonunda toplanacak Belediye encümenince yapılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ihale ile konut ve arsa satıyor Ankara'nın göbeğinde 290 bin liraya ev sahibi olma fırsatı

Ankara'nın Keçiören ilçesine bağlı olan Bağlarbaşı Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 8 daire için en düşük fiyat 290 bin liradan başlarken yine Bağlarbaşı Mahallesi ve İmrahor Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 3 arsanın da aynı gün yapılacak olan ihale ile satılacağı duyuruldu. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi ihale ile konut ve arsa satıyor Ankara'nın göbeğinde 290 bin liraya ev sahibi olma fırsatı - Resim : 2

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARSA SATIŞI İHALESİ İLANI NE ZAMAN?

Konut satışlarının yanı sıra Ankara'da arsa yatırımı yapmak isteyen kişilere yönelik olarak ta ilan yayımlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara'nın Pursaklar Saray, Keçiören ve Çubuk ilçelerinde arsa yatırımı fırsatı sundu. Konut alanı ve Sanayi alanı imarlı arsalar belediyeden satışa çıkarken bu arakların ihale tarihi 22 Aralık 2022 olarak duyuruldu. İhaleye katılmak isteyen kişilerin başvurularını en geç 22 Aralık tarihinde saat 12:00'ye kadar yapmaları gerekiyor. İhale kapalı zarf usulü yapılacak. 

SONRAKİ HABER