Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Trafiğini Rahatlatacak Yol Çalışmalarına Hız Verdi!

Ankara'da yaşanan trafik sorununa Ankara Büyükşehir Belediyesi müdahale etti. Kent trafiğini rahatlatacak olan projelere hız veren belediye Türk Kızılayı Caddesi ve Ayaş Yolu Ovaçay'da yürütülen yol çalışmalarını hızlandırdı. Çalışmaların bitirilebilmesi için 7/24 esasına geçiş yapıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Trafiğini Rahatlatacak Yol Çalışmalarına Hız Verdi!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kent trafiğine rahatlama getirecek yol projelerine hız verildi. Şehrin dört bir tarafından yeni yol, kavşak, köprü ve yol genişletme çalışmaları yürüten belediye mevcut çalışmaları hızlandırdı.

TÜRK KIZILAYI CADDESİ'NDE 24 SAAT ÇALIŞMA

Türk Kızılayı Caddesi'nde gerçekleştirilen yol yapım çalışmaları Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'nın ekipleri tarafından 7/24 esası ile yürütülmeye başlandı. Trafikte güvenlik sorunu yaşanmaması için bu yol 30 Haziran'dan itibaren trafiğe kapatıldı. Çalışmaların bitirilip Türk Kızılayı Caddesi yolunun yeniden trafiğe açılması bu ayın sonunda gerçekleşecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarda Türk Kızılayı Caddesi üzerinde Ankara ve Etimesgut yönlerinde yapılacak olan köprülü kavşaklar ile trafik akışının kesintisiz sağlanması amaçlanıyor.

VATANDAŞLAR ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLENDİRİLİYORLAR

Ankara'da gerçekleşen yol projeleri ile alakalı olarak da vatandaşlar günlük olarak bilgilendiriliyorlar. Özellikle Etimesgut ve Sincan'a yaşayan vatandaşlar yol çalışmalarının bir an önce bitirilerek trafik sorununa çözüm bulunmasını istiyorlar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni yol yapım çalışmalarını da devam ettiriyor. Bu kapsamda Yenikent – Ayaş yolu 23 gün gibi kısa bir süre içerisinde yol genişletme çalışmaları tamamlanarak trafiğe açıldı.

Yeni yol ile beraber toplam 5 şeritten 6.000 metrelik yol hizmete sunulurken Ovaçay üzerinde yapılacak 90 metrelik iki ayrı köprü nedeniyle bu bölgede trafik iki ay süresince yan yollardan verilecek. Bu çalışmalar tamamlandığında ise yol gidiş ve dönüş olmak üzere 4 şeritten oluşacak.

Emlak365.com