EMLAK HABERLERİ

Ankara Büyükşehir Belediyesinden 65 Yaş Üstüne, Yeni Evlilere 100 TL Kiralık Daireler

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mamak Eserkent Sosyal Konutlarını kiralayacak. ABB'nin kiralayacağı dairelere ekonomik durumu olmayan 65 yaş üstü vatandaşlar ve yeni evli çiftler başvuru yapabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mamak Eserkent Sosyal Konutlarını kiralayacak. ABB'nin kiralayacağı dairelere ekonomik durumu olmayan 65 yaş üstü vatandaşlar ve yeni evli çiftler başvuru yapabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş tarafından geçtiğiimiz dönemlerde yapmış olduğu konuşmasında yeni projeyi duyurmuştu. Mamakta bulunan Eserkent Sosyal Konutlarının yenileneceğini duyuran Mansur Yavaş, bu konutların belli bir grup içinde yer alan dar gelirli vatandaşlara kiralanacağını bildirdi. 

ANKARA’DA 100 TL’YE KİRALIK DAİRE

Ankara Büyükşehir Belediyesi söz konutların kiralanması konusunda bir basın açıklamasında bulundu. Konutlar için başvuru süreci hakkında alınan yeni kararı açıklayan belediye başkanlığı, konutlar için başvuruların 1 Şubat tarihine kadar devam edeceğini bildirdi. Başvuruların tamamlanmasının ardından ise konutlar için 10 Şubat’ta kura düzenlenecek. ü

Söz konusu konutlara dair, Ankara Mamak’ta yer alan Eserkent Sosyal Konutları projesinde bulunduğu hatırlatıldı. Bu konutların tamamaı 1+1 dairelerden oluşuyor. Sosyal konut projesinde toplam 400 konut bulunuyor. 

Başvuru Şartları

Sosyal konutlara her vatandaş başvuruda bulunamayacaklar. Kimlerin başvuru yapabileceğine ilişkin açıklamada, ekonomik durumu kötü durumda olan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar ile yeni evli çiftlerin başvurularının kabul edileceği bildirildi. 

Bunun yanında başvurular için Türk vatandaşı olmak, 6 aydır Ankara’da ikamet ediyor olmak, aylık gelirin 3 bin lirayı geçmemesi, eşlerin üzerinde herhangi bir gayrimenkul olmaması gibi koşulların da sağlanması isteniyor. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir