Ankara'ya Yapılacak Olan Yeni Adalet Sarayı Görselleri Paylaşıldı!

Yeni Ankara Adalet Sarayı projesi hakkında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yeni açıklamalarda bulundu. Yeni Adalet Sarayı avan projesi tamamlanırken inşaatın başlayacağı tarih beklenmeye başlandı. Detaylar haberimizde...

Ankara'ya Yapılacak Olan Yeni Adalet Sarayı Görselleri Paylaşıldı!

Ankara'nın artan yükünü üstlenmekte zorlanan Adalet Sarayı için taşıma kararı çıkmıştı. Yeni Ankara Adalet Sarayı hakkında önemli açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül avan projenin tamamlandığı müjdesini verdi. 

ADALET BAKANLIĞI İLE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ORTAK OLARAK ÇALIŞIYOR! 

Projede Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile beraber ortak çalışma yürüttüklerini belirten Adalet Bakanı Abdülhamit Gül avan projenin tamamlandığını, bunun ardından inşaat tarihini çok yakında duyuracaklarını söyledi. 

ANKARA YENİ ADALET SARAYI NEREDE, NEREYE YAPILACAK?

Hatırlanacağı üzere Milli İstihbarat Teşkilatı güvenlik önlemleri nedeni ile üst düzey güvenlik önlemlerinin alındığı ve kale olarak tasarlanan yeni MİT yerleşkesine taşınmıştı. 

Artan dava yükü nedeni ile büyük sorunların yaşanmaya başlanan Adalet Sarayı'da Mili İstihbarat Teşkilatı tarafından boşaltılan Yenimahalle'de bulunan eski alanına inşa edilecek olan binaya taşınacak. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)