Ankaralılar Dikkat! Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için 2 ilçede acele kamulaştırma kararı çıktı!

18 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı kapsamında Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yatırım faaliyetleri için Kahramankazan ve Sincan ilçelerinde acele kamulaştırma kararı çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı, Ankara'da 2 ilçede acele kamulaştırma kararı çıktı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imza ile 18 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile Ankara'da Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesi için acele kamulaştırma yapılacağı ilan edildi. Ankara'nın en önemli projeleri arasında gösterilen uzay ve havacılık sanayi bölgesi için böylelikle önemli bir adım daha atılmış oldu. 

Söz konusu proje güzergahı üzerinde yer alan taşınmazlar için kamulaştırma işlemlerinde itirazlar sonraya bırakılmak üzere acele kamulaştırma yapılmasına karar verildi. Böylelikle projede yaşanabilecek olası sorunların önüne geçilirken, projenin daha hızlı ilerlemesi sağlanmış oldu. 

Ankara İli, Sincan İlçesi, İlyakut Mahallesi ile Kahramankazan İlçesi, Saray ve Fethiye Mahalleleri Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Taşınmazların, Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Alanında Gerçekleştirilecek Yatırım Faaliyetleri İçin İhtiyaç Duyulan Üretim Alanlarının Oluşturulması Amacıyla Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5974)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imza ile Ankara İli, Sincan İlçesi, İlyakut Mahallesi ile Kahramankazan İlçesi, Saray ve Fethiye Mahalleleri sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazların  Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanında gerçekleştirilecek olan yatırım faaliyetleri için ihtiyaç duyulan üretim alanlarının oluşturulması amacı ile ile acele kamulaştırma kapsamına alınacağı ilan edildi. 

Ankaralılar Dikkat! Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için 2 ilçede acele kamulaştırma kararı çıktı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın attığı imza ile 18 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan karar kapsamında Ankara'nın Sincan ilçesine bağlı olan İlyakut Mahallesi ile Kahramankazan ilçesine bağlı olana Saray ve Fethiye Mahallesi sınırları içerisinde kalan bazı taşınmazlar acele kamulaştırma kapsamına alınmış oldu. 

Ankaralılar Dikkat! Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için 2 ilçede acele kamulaştırma kararı çıktı! - Resim : 2

Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından alınan acele kamulaştırma kararı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayı ile uygulamaya alınmış oldu.